Polityka i Społeczeństwo

Łóżka w Szpitalu Narodowym jak z muzeum. Dworczyk: wina Tuska

Minister Dworczyk
Flickr.com/KPRM

Jesienna fala koronawirusa zdecydowanie zaskoczyła władze. Jako ostatnią “linię obrony” przygotowuje się już szpitale polowe, które politycy PiS ładniej nazywają “tymczasowymi”. W związku z tym ostatnim doszło do ostrej wymiany zdań na Twitterze. Konkurentami byli Jan Grabiec z KO i Michał Dworczyk z obecnego gabinetu ministrów.

Łóżka z muzeum

Na Stadionie Narodowym trwają prace dot. przygotowania do pracy szpitala polowego. Jak zauważył Jan Grabiec z KO, sprzęt (a konkretnie łóżka), jaki trafia na obiekt raczej nie napawa optymizmem żadnego chorego. 

Polityk KO zapytał ministra z PiS, czy łóżka szpitalne zostały odnalezione w jakimś muzeum. Do postu dodał wiadomość innego internauty, który porównał sprzęt, jaki znajduje się w obiekcie w czeskiej Pradze, a ten, jaki umieszczono na stadionie, w szpitalu tymczasowym. I faktycznie, łóżka z Narodowego wyglądają, jakby powstały jeszcze w latach 80.

https://twitter.com/michaldworczyk/status/1320045597139865600?s=21&fbclid=IwAR2XRYnW5F0tG4XRLEWCo34UdRbGsD2O8zN98Qnvchh_t0yWWv3h9SnxFhs

PiS potrafi tylko atakować KO?

Oczywiście odpowiedź Dworczyka nie była zbyt merytoryczna. Zaatakował Grabca i zasugerował, że jakość łóżek to… wina PO. Tak, zupełnie jakby zapomniał, że partia ta nie rządzi już Polską od ponad 5 lat i PiS miał dostatecznie dużo czasu (ot, choćby ostatnie pół roku), by zainwestować w nowe łóżka. 

Strach teraz pomyśleć, jakie respiratory zostaną podłączone w tym obiekcie…

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie