Polityka i Społeczeństwo

Los Lex TVN zależy od losu Banasia? Zaskakujące doniesienia z Sejmu

Flickr.com/Kancelaria Premiera

Politycy Konfederacji czują ideową bliskość z Marianem Banasiem i nie podoba im się PiS-owski atak na niego. To może zaważyć na głosowaniu nad “lex TVN”.

Jarosław Kaczyński kleci większość potrzebną do przegłosowania ustawy, która wykolei z torów TVN. Jego oczy i ręce skierowane są do polityków Konfederacji, potrzebnych do pociągnięcia spustu wobec niezależnej telewizji. Prezes PiS liczy, że w Konfederacji utrzyma się podział na zwolenników zaorania TVN-u i przeciwników podnoszenia ręki wspólnie z PiS-em. Ale w sprawie głosowania nad “lex TVN” pojawiły się nowe okoliczności.

Konfederacja oczekuje od PiS, aby się odczepiło od prezesa NIK Mariana Banasia. Jest on bowiem ideowo bliski Konfederacji, a w przyszłości może stać się ważną figurą środowiska narodowo-katolickiego – informuje Gazeta.pl – Bardzo nam się nie podoba walka PiS-u z Banasiem. Niech PiS odczepi się od Mariana – mówi poseł Konfederacji.

Narodowcy obawiają się, że po wycięciu Amerykanów z TVN, PiS przejmie telewizję i zrobi z niej drugą TVP. Jak zauważa Gazeta.pl, Konfederacja ma na pieńku z TVP, bowiem Jacek Kurski ich sekuje – PiS i TVP traktują nas jako śmiertelną konkurencję – mówi rozmówca portalu.

Wśród posłów Konfederacji można usłyszeć, że na ich decyzję w sprawie głosowania nie będzie miał wpływu tylko kształt “lex TVN”, ale również “polityczna otoczka”.

Sam projekt lex TVN to jedno, a wszystkie polityczne okoliczności wokół niego to drugie. A zwłaszcza jedna rzecz: czy prokuratura pod wodzą Zbigniewa Ziobro będzie grillować prezesa NIK Mariana Banasia. A właśnie zaczęła mu i jego rodzinę dopiekać na ostro – mówi jeden z polityków.

Politycy Konfederacji czują ideową bliskość z Marianem Banasiem. W przeszłości tworzył nurt narodowo-katolicki “Solidarności” i był politykiem Ligi Polskich Rodzin – Marian Banaś podoba się naszemu elektoratowi. Światopoglądowo jest kojarzony z narodowcami – słychać w Konfederacji.

Źródło – Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie