Polityka i Społeczeństwo Wojna

Lista Tuska. Lider PO w mocnym wystąpieniu wskazuje “pożytecznych idiotów” Kremla i apeluje o “deputinizację” Europy

Donald Tusk wziął udział w szczycie Europejskiej Partii Ludowej. Na konferencji prasowej wystąpił z bardzo mocnym przesłaniem.

W czwartek odbył się szczyt Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w cieniu ukraińskiej tragedii. Donald Tusk na konferencji prasowej podkreślił, że stajemy w obliczu czarnego scenariusza, bowiem Rosja może użyć na Ukrainie broni chemicznej lub biologicznej. Dodał, że Zachód, a w szczególności Unia Europejska, muszą być zjednoczeni. – Ta wojna to nie jakiś lokalny konflikt na peryferiach świata. To jest konfrontacja globalna – stwierdził.

Lider Platformy Obywatelskiej sportretował również Władimira Putina, wyznającego zasadę, że “silniejszy ma zawsze rację”. Jak tłumaczył, przyzwolenie na działanie według takich reguł, spowoduje, że na świecie nikt nie będzie mógł się czuć bezpiecznie.

Donald Tusk w bardzo mocnych słowach wezwał także do “deputinizacji” Europy. – Rosyjski prezydent zbudował rozległą sieć sojuszników albo może pożytecznych idiotów zarówno na naszym kontynencie, jak i w Ameryce. Osoby te wspierają działania Putina i promują jego idee – grzmiał były szef Rady Europejskiej.

Przewodniczący PO nie zawahał się w wymienieniu osób, które powinny podlegać “deputinizacji”. To były prezydent USA Donald Trump, Marine Le Pen i Eric Zemmour, kandydujących we francuskich wyborach prezydenckich. Nie zabrało “uprzejmości” wobec Viktora Orbana i Matteo Salviniego, który został dwa dni temu pogoniony w Przemyślu przez Wojciecha Bakuna, tamtejszego włodarza miasta.

– Deputinizacja, czyli uwolnienie europejskiej przestrzeni publicznej, polityki i mediów od wpływów Kremla staje się potrzebą chwili – dodał Donald Tusk.

Czytaj również:

Źródło: Wirtualna Polska

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie