Po godzinach

Linda zdecydowanie po stronie LGBT. Stanowcze oświadczenie aktora

Linda
Screen/ Instagram Krzysztof.materna

Bogusław Linda to kolejna znana osoba, które komentuje ostatnie demonstracje osób LGBT w Warszawie. Aktor umieścił na Facebooku post, w którym staje po stronie mniejszości. 

Bogusław Linda ramię w ramię z LGBT

Jeszcze raz – napisał Bogusław Linda na Facebooku. Przy tym krótkim zdaniu umieścił tęczową flagę. Poniżej dodał wideo, gdy stał się twarzą reklamy społecznej “Ramię w ramię po równość”, zorganizowanej parę lat temu przez Kampanię Przeciw Homofobii.

– Całe życie bardzo walczyłem o swoją wolność prywatną i uważam, że każdy ma prawo do swojej prywatnej wolności. Niezależnie od przekonań, ustroju biologicznego i spraw psychicznych. Człowiek jest człowiekiem w każdym momencie i trzeba mu na to pozwolić. Zwłaszcza jeśli nie robi nic złego drugiemu człowiekowi. Dlatego jestem z wami – mówił wtedy, w 2017 r., aktor, który znany jest m.in. z filmów z serii “Psy”.

https://www.facebook.com/1701387370085806/posts/3342907559267104/?d=n

 

Protesty LGBT

Przypomnijmy, że w piątek w Warszawie przed siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii odbył się protest dot. aresztowania Michała Sz., czyli działacza środowisk LGBT znanego jako “Margaret”. Manifestanci przeszli na Krakowskie Przedmieście. Niestety doszło tam do starć z policją. Zaatakowano m.in radiowóz. Funkcjonariusze zatrzymali 48 osób.

W sprawie zatrzymań interweniują już na komisariatach policji posłowie KO oraz Lewicy. Parlamentarzystka KO Klaudia Jachira uważa jednak, że akcja policji “nie miała nic wspólnego z państwem prawa”.To była łapanka – dodaje Jachira.

Policja broni się i tłumaczy, że Michał Sz. musiał zostać aresztowany, bo wcześniej złamał prawo. Rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak mówił PAP, że “ta czynność musiała być przez nas zrealizowana”. Jednocześnie dodał, że część znanych osób, w tym politycy, próbuje sprowadzić działania policji do czegoś innego niż jedynie “reakcji na popełnione przestępstwo”.

Źródło: Facebook, PAP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie