Polityka i Społeczeństwo

Liczba zgonów na COVID-19 była jednak większa niż pokazały oficjalne dane! Szokujący raport Ministerstwa Zdrowia

Nie 74 tysiące, a 106 tysięcy – tyle zgonów w 2020 roku było spowodowanych zarażeniem COVID-19. Tak wynika z analizy Ministerstwa Zdrowia. Przyczyn jest kilka.

Oficjalne statystyki, które mówiły o 74 tysiącach ofiar pandemii koronawirusa w Polsce w 2020 roku były zaniżone. Jak się okazuje, COVID-19 pochłonął więcej ofiar. I to zdecydowanie więcej. Nie mówimy tu o błędzie statystycznym, ale o 32 tysiącach Polek i Polaków.

Wynika tak z raportu Ministerstwa Zdrowia, do którego dotarli dziennikarze “Dziennika Gazety Prawnej”. Zawarto w nim wyliczenia analityków z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Przyczyn takiej sytuacji jest kilka.

Po pierwsze, przyczyną wysokiej śmiertelności Polaków był zły stan zdrowia Polek i Polaków, jeszcze przed wybuchem pandemii. Mówiąc wprost – nie dbaliśmy o swoje zdrowie, nie prowadziliśmy profilaktyki, byliśmy znacznie bardziej obciążeni przewlekłymi chorobami niż obywatele innych krajów Unii Europejskiej.

Po drugie, przyczynił się do tego stan służby zdrowia, niewystarczające nakłady finansowe z budżetu państwa na tę gałąź naszego życia. W analizie badaczy z IMC UW mnożna dostrzec, że w krajach, w których na ochronę zdrowia przeznacza się więcej publicznych pieniędzy, wskaźnik śmiertelności jest mniejszy.

Niestety, w raporcie zabrakło miejsca na analizę i wpływ działań rządzących w walce z pandemią. Lub braku tych działań.

Źródło: WP.PL

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie