Polityka i Społeczeństwo

Lichocka niezadowolona z postawy Andrzeja Dudy. Posłanka PiS wbija prezydentowi bolesną szpilę

Screen / YouTube/ Onetnews

Joanna Lichocka nie jest zadowolona z prezydenckiego weta wobec Lex TVN. Posłanka PiS wyraziła nadzieję, że „problem zostanie rozwiązany” i wbiła Andrzejowi Dudzie bolesną szpilę.

Andrzej Duda zawetował kontrowersyjną ustawę Lex TVN, co nie spodobało się politykom PiS. Obóz rządzący liczył się z tym, że prezydent ustawy nie podpisze, ale spodziewano się skierowania jej do Trybunału Konstytucyjnego. To byłoby satysfakcjonujące rozwiązanie.

Niespodziewanie Duda zdecydował się na weto.

O tę sprawę zapytano programie „Sygnały Dnia” Joannę Lichocką. Posłanka stwierdziła, że pozytywnie przyjęła propozycję przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego, aby podjąć się zaskarżenia do Trybunału Konstytucyjnego artykułu 35 ustawy o radiofonii i telewizji, mówiącego o warunkach udzielania koncesji na nadawanie. Jeśli jednak chodzi o weto, to Lichocka nie ukrywa zawodu decyzją prezydenta.

Może pan prezydent zaproponuje jakiś projekt, skoro dostrzega zagrożenia dla polskiego rynku medialnego – zastanawiała się posłanka. – Ja bym chciała, aby prezydent wystąpił z takim projektem, którego potem pod wpływem protestów nie zawetuje – dodała ironicznie. Stwierdziła też, że wyborcy Andrzeja Dudy mogą „po części mogą czuć się rozczarowani”.

Donald Tusk potem występuje i mówi, że ulica i zagranica to skuteczne narzędzie presji na pana prezydenta – oceniła Lichocka.

Gdy Andrzej Duda ogłosił swoją decyzję, pojawiły się głosy, że prezydent nie chciał zaostrzać relacji polsko-amerykańskich. Z USA płynęły apele, by Duda nie podpisywał kontrowersyjnego prawa uderzającego w amerykańską spółkę Discovery.

Mnie się wydaje mało prawdopodobne, żeby to mogło zaważyć na relacjach polsko-amerykańskich, ponieważ to nie najlepiej świadczyłoby o sile tych relacji – stwierdziła Lichocka. – W tym uzasadnieniu do weta pan prezydent o tych przesłankach do końca nie powiedział, raczej wydawało mi się, że to powielanie tej narracji, którą słyszymy ze stacji TVN – dodała posłanka i podkreśliła, że ma nadzieję, iż „problem zostanie w 2022 r. rozwiązany”.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie