Polityka i Społeczeństwo

Lichocka mocniejsza od Pospieszalskiego. “Warto rozmawiać” ofiarą wewnętrznych wojenek?

TVP
Flickr.com/MON

– Komisja Etyki TVP po postępowaniu wyjaśniającym orzekła, że w programie “Warto rozmawiać”, wyemitowanym w dniu 12 kwietnia na antenach TVP3 i TVP1, a następnie powtórzonym w TVP Polonia zostały naruszone “Zasady Etyki dziennikarskiej obowiązujące w Telewizji Polskiej” – orzekła Komisja Etyki TVP. Audycja Jana Pospieszalskiego zniknie z anteny?

Cała sprawa miała swój początek kilka dni temu. W programie Jana Pospieszalskiego z 12 kwietnia gospodarz programu nie szczędził krytycznych słów pod adresem rządzących. – W rok po ogłoszeniu pandemii, kolejnych falach zarazy, statystki pokazują, że szczepienia nie spowodowały oczekiwanego zatrzymania choroby, a polityka lockdownu, w tym także służby zdrowia zamknięcie, przynosi fatalne rezultaty – mówił Pospieszalski, a wtórowali mu zaproszeni goście.

Program nie umknął uwadze m.in Joannie Lichockiej. – Skandaliczny przekaz programu ‘Warto rozmawiać’ w TVP wymaga moim zdaniem także reakcji Rady Mediów Narodowych – napisała w mediach społecznościowych. I zainterweniowała, pisząc do prezesa TVP, Jacka Kurskiego.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W poniedziałek kolejny odcinek programu został zdjęty z anteny, o czym poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych profil “Warto rozmawiać”. – Szanowni Państwo, na 5 minut przed emisją dzisiejszego programu otrzymaliśmy informację, że zostanie on nagrany i wyemitowany w innym terminie. O nowej porze emisji powiadomimy niezwłocznie po uzyskaniu informacji w tej kwestii – brzmiał komunikat.

Teraz już wiadomo, co było tego przyczyną. Komisja Etyki TVP wyjaśniła to w oświadczeniu. “Komisja Etyki TVP po postępowaniu wyjaśniającym orzekła, że w programie “Warto rozmawiać”, wyemitowanym w dniu 12 kwietnia na antenach TVP3 i TVP1, a następnie powtórzonym w TVP Polonia zostały naruszone “Zasady Etyki dziennikarskiej obowiązujące w Telewizji Polskiej”.

Konkretnie? Zdaniem Rady “zaprezentowano wyłącznie głosy krytyczne wobec podejmowanych działań w walce z pandemią. Dochowanie zasad rzetelności dziennikarskiej jest szczególne ważne w czasie, gdy ludzie walczą o zdrowie i życie i gdy tak wielu widzów, w oparciu o wiedzę z audycji telewizji publicznej może podejmować decyzje odnoszące się do własnego zdrowia, a w szczególności szczepień czy zachowania zasad profilaktyki – czytamy w oświadczeniu.

Czy program na stałe zniknie z anteny za taką krytykę rządu? Nie można tego wykluczyć. Według przekazu “Telewizja i producent audycji rozpoczęli rozmowy dotyczące warunków utrzymania audycji w przyszłej ofercie nadawcy publicznego“. Inaczej mówiąc – Pospieszalski zostanie w TVP, jeśli zmieni swój niewygodny dla PiS przekaz.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie