Kultura

Lewandowski bohaterem kreskówki. TVN szykuje serial „Kosmiczny wykop”

Robert Lewandowski pojawi się na ekranach telewizorów nie tylko  przy okazji transmisji meczów reprezentacji czy Bayernu Monachium. Najlepszy polski piłkarz stał się… bohaterem kreskówki. Swoim nowym projektem, animowanym serialem „Kosmiczny wykop”, pochwalił się ostatnio TVN.

Starsze pokolenia emocjonowały się przygodami Tsubasy, czyli słynnego kapitana Jastrząba. Który z dzisiejszych trzydziestolatków nie pamięta słynnej japońskiej kreskówki i wyłaniającej się zza horyzontu bramki?

Nowe pokolenia nie będą musiały sięgać po azjatyckie klasyki. W animowanym serialu będą mogły podziwiać swojego idola, Roberta Lewandowskiego. 

„Kosmiczny wykop”, efekt współpracy TVN i Studio Orange Animation, to serial familijny, który jesienią wzbogaci ramówkę TVN i TVN 7, będzie też dostępny na serwisie OTT player.pl. Reżyserem i scenarzystą 26-odcinkowej serii jest Bartosz Kędzierski, który doświadczenie w animacji zebrał między innymi współtworząc słynnych „Włatców Much”. Autorem rysunków, w tym animowanego wizerunku Roberta Lewandowskiego, jest David Szatarski.

Czego można spodziewać się na ekranie? Rąbka tajemnicy uchylił reżyser:

„Kosmiczny wykop” to serial będący taką hybrydą science fiction i serialu o sporcie. Głównym tematem jest piłka nożna, ale kosmiczna piłka nożna, w której nie najważniejsze jest to, żeby wygrać, tylko najważniejsze jest to, żeby grać i dobrze się bawić – powiedział Bartosz Kędzierski podczas premiery pierwszego odcinka.

Lewandowski ma być w serialu kapitanem ziemskiej drużyny podczas mistrzostw w kosmicznej piłce na planecie Spaceball. Drużyna Lewego zmierzy się z innymi zespołami Galaktycznej Ligi. Rywalizacja sportowa ma być okazją, by poruszać poważne tematy, takie jak empatia i tolerancja oraz szacunek do innych.

W tym serialu Robert Lewandowski jest mentorem, przewodnikiem, przyjacielem i kimś kto pokazuje dzieciom drogę sportową, ale tę pozasportową również – powiedział producent serialu, Paweł Pewny.

Kapitan reprezentacji już przetestował pierwszy odcinek produkcji – „recenzentką” była jego córeczka, Klara.

Ta kreskówka łączy wiele aspektów edukacyjnych i mam nadzieję, że będzie nie tylko dla młodych, ale też dla rodziców, którzy przekonają się do oglądania – powiedział Lewandowski w rozmowie z TVN.

„Kosmiczny wykop” to na pewno coś świeżego w ofercie polskich telewizji. Pomysł brzmi ciekawie, a obecność dziecięcego idola może przynieść tylko dobry efekt i wzmocnić pozytywne przesłanie serialu. Jeżeli kreskówka zakorzeni w młodych widzach wartościowe postawy, a przy tym miłość do futbolu – będzie można mówić o pełnym sukcesie. I coś czuję, że przed telewizorami zasiądą nie tylko maluchy, ale także ich tatusiowie.

Źródło: TVN / Zdjęcie: Screen/ YouTube/ TVN

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie