Po godzinach

Lepiej usiądźcie! Sasin otrzymał nagrodę za “sprawne podejmowanie odważnych i bezkompromisowych decyzji oraz działań”

Minister Jacek Sasin
Flickr.com/PiS

Stanisław Bareja za pomocą swoich scenariuszy filmowych pokazywał paradoksy PRL-u. Tego jednak zdecydowanie by nie przebił. Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin otrzymał właśnie nagrodę Polskiego Kompasu 2020. Tę sponsorowały głównie spółki Skarbu Państwa, które jego ministerstwo nadzoruje.

Nagroda dla gospodarczego bohatera roku

Kto dostaje wyżej wymienioną nagrodę? Już tłumaczymy!

Nagrody Polskiego Kompasu dedykowane są osobom i firmom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju gospodarczego Polski. Dlatego nikogo chyba nie zaskoczyło przyznanie Polskiego Kompasu 2020 wicepremierowi Jackowi Sasinowi za udowodnienie, że patriotyzm gospodarczy oznacza przede wszystkim sprawne podejmowanie odważnych i bezkompromisowych decyzji oraz działań, których celem nadrzędnym jest bezpieczeństwo kraju i obywateli, a także rozsądne łączenie w polityce antycovidowej zachowania bezpieczeństwa pracowników i utrzymania gospodarki” – czytamy na stronach portalu “wGospodarce”, który należy do grupy medialnej Fratria, stojącej z kolei za nagrodami. Tak, to wszystko napisano o Sasinie. Tak, tym Sasinie.

Lista partnerów inicjatywy też może wzbudzić kontrowersje. Są nimi np. PKN Orlen, Energa i PGNiG, a w gronie inwestorów głównych mamy m.in. KGHM, Lotos, PZU oraz PKP. To spółki, które podlegają pod Ministerstwo Aktywów Państwowych. I ponownie: tak, to ten resort, którym zarządza Jacek Sasin! To trochę tak, jakby sponsorzy i inwestorzy chcieli nagrodzić swojego szefa!

Sasin i jego osiągnięcia

Czy minister Sasin faktycznie zasłużył na nagrodę? Po pierwsze jego nazwisko już nierozerwalnie kojarzy się z organizacją zdalnych wyborów, które się… nie odbyły. Wydano zaś na nie 70 mln zł. W internecie istnieje już nawet nowa jednostka miary – jeden sasin, odpowiadający 70 mln.

Potem mieliśmy rozmowy polityka z przedstawicielami Polskiej Grupy Górniczej. Ponoć jako minister chciał on rozpocząć proces zamykania kopalni w naszym kraju. Skończyło się na tym, że… wycofał się z planu, nim zdołał go oficjalnie przedstawić na zaplanowanym spotkaniu.

Źródło: bankier.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie