Polityka i Społeczeństwo

Lempart skomentowała stanowisko PO ws. prawa aborcyjnego. Zaskakujące słowa liderki Strajku Kobiet

Strajk kobiet
Shutterstock

Platforma Obywatelska przedstawiła swoje stanowisko w sprawie prawa aborcyjnego. – Platforma usłyszała głos suwerena, PiS tego nie potrafi – skomentowała liderka Strajku Kobiet Marta Lempart.

Politycy PO przedstawili założenia partyjnego stanowiska w sprawie prawa aborcyjnego w minionym tygodniu.

Uważamy, że państwo powinno szczególną wagę przywiązywać do opieki polskich kobiet. Jesteśmy zdania, że państwo powinno zagwarantować kompleksową opiekę, tak żeby podejmować decyzję o swojej przyszłości, w tym o macierzyństwie – mówił Borys Budka. „Pakiet dla kobiet” zakłada powrót do trzech przesłanek znanych z kompromisu aborcyjnego i dodanie czwartej, umożliwiającej aborcję do 12. tygodnia ciąży w szczególnie trudnych warunkach osobistych kobiety po konsultacjach z lekarzem i psychologiem.

PO dojrzała do tego, że kobietom polskim trzeba zaufać, że kobiety chcą mieć dzieci. A jeżeli w jakiś niezwykle trudnych sytuacjach podejmą decyzję o tym, że chcą usunąć ciążę, to znaczy, że jest to sytuacja tak wyjątkowa i tak trudna, że żaden polityk nie ma prawa zmuszać tej kobiety do rodzenia dzieckawyjaśniała później Izabela Leszczyna na antenie Polsat News.

Stanowisko największej partii opozycyjnej skomentowała Marta Lempart, liderka Strajku Kobiet.

PO zajęła stanowisko, to jest sukces ludzi protestujących na ulicy. Ludzie się tego domagali i bardzo długo było tak, że PO, że większość partii, unikała zajęcia stanowiska. To jest wielki sukces ludzi – powiedziała Lempart na antenie Radia Zet.

Platforma usłyszała głos suwerena, PiS tego nie potrafi. Ulica mówiła do Budki, a Budka posłuchał. To jest kwestia przede wszystkim Małgorzaty Kidawy – Błońskiej, kobiet w PO, które ten głos poniosły, gdzie trzeba – dodała liderka Strajku Kobiet. Podkreśliła, że „walka trwa” i jest gotowa, że może ona potrwać jeszcze długo.

Źródło: Radio Zet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie