Polityka i Społeczeństwo

Lekarze z Pszczyny bali się oskarżeń o nielegalną aborcję? Są nowe informacje w sprawie, która wstrząsnęła całą Polską

screen/ YT/ Onet News

Śmierć 30-letniej Izabeli z Pszczyny wstrząsnął całą Polską. Pojawiły się nowe informacje w tej sprawie – program „Uwaga TVN” ujawnił nagrania, z których wynika, że lekarze obawiali się zarzutów o nielegalną aborcję.

30-letnia Izabela była w 22. tygodniu ciąży. Do szpitala w Pszczynie trafiła z powodu odpłynięcia płynu owodniowego. Lekarze czekali jednak z decyzjami do czasu obumarcia płodu.

Niestety, ostatecznie kobieta zmarła w wyniku wstrząsu septycznego. Sprawa wstrząsnęła całą Polską, wskazywano, że na zachowanie medyków miało wpływ zaostrzenie prawa aborcyjnego.

Teraz pojawiły się nowe informacje w tej sprawie. Okazało się, że krótko po śmierci Izabeli z jednym ze szpitalnych medyków rozmawiała jej szwagierka. Kobieta nagrała tę rozmowę. Wynika z niej, że lekarze faktycznie obawiali się oskarżeń o nielegalną aborcję.

Byłem ostatnio we Wrocławiu, gdzie wykład miał Krajowy Konsultant do spraw Ginekologii i Położnictwa. Jak doszedł do etapu poronienia na etapie 22. tygodnia, czy odpływania wód, powiedział, że ten temat przemilczy. Dlaczego przemilczy? Dlatego, że jest ustawa antyaborcyjna, która nie daje możliwości interwencji czy usunięcia ciąży. Ja już pomijam kwestię światopoglądu, to nie jest moja ocena, ale powiem pani tak, że jesteśmy w pewnym klinczu formalno-prawnym – słyszymy w nagraniu.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie