Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Lekarka, która propagowała szczepienia, popełniła samobójstwo. Była ofiarą hejtu antyszczepionkowców

antyszczepionkowcy
John B Hewitt/ Shutterstock

Austriacka lekarka Lisa-Maria Kellermayr została znaleziona martwa w swoim domu. Przez długi czas była ofiarą zmasowanego hejtu ze strony antyszczepionkowców.

Doktor Lisa-Maria Kallermayr aktywnie promowała program szczepień przeciwko COVID-19. Z tego powodu stała się ofiarą szczucia ze strony antyszczepionkowców. Hejt był tak wielki, że kobieta musiała zamknąć swój gabinet, a także wynająć ochroniarza. Niestety, nagonka nakręcana przez antyszczpinonkowców była zbyt mocna. Lekarka popełniła samobójstwo, w piątek w jej domu znaleziono jej ciało i listy pożegnalne.

Austriacka policja od razu wykluczyła morderstwo. Służby potwierdziły, że doszło do samobójstwa. Sprawa wstrząsnęła Austrią. Głos zabrał m.in. minister zdrowia Johannes Rauch. Napisał, że doktor Kellermayr „poświęciła swoje życie zdrowiu i dobru innych”. Apelował, by „nienawiść wreszcie się skończyła”. Z kolei prezydent Alexander Van der Bellen oświadczył, że „na nienawiść i nietolerancję nie ma miejsca w naszej Austrii”.

Austriackie media i opinia publiczna mocno krytykują jednak służby. Władzom zarzuca się bagatelizowanie spraw internetowego hejtu, policji opieszałość w poszukiwaniu i karaniu hejterów. Komentatorzy powtarzają, że w tej sprawie można było zrobić więcej. Florian Klenk, redaktor naczelny tygodnika „Falter”, który znał osobiście lekarkę, przekazał, że była ona „straumatyzowana, zszokowana, przerażona” nienawiścią, z jaką spotkała się w sieci. Brakowało jej też skutecznej pomocy ze strony władz.

Austriacka policja odpiera zarzuty. Zapewnia, że funkcjonariusze pozostawali z doktor Kellermayr w stałym kontakcie, zapewniono jej też ochronę. Służby podkreślają, że „zrobiono wszystko, co było możliwe”.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie