Po godzinach Sport

Legendarny ukraiński piłkarz nie krył łez wzruszenia. Wszystko przez TO spotkanie z Lewandowskim

screen/ aranFE

Piękny gest Andrija Szewczenki, legendy ukraińskiej piłki nożnej, chwycił za serca polskich i ukraińskich kibiców.

Za dwa miesiące wystartują Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze. Dzielna reprezentacja Ukrainy przegrała baraż z Walią o wyjazd na wielką piłkarską imprezę i nie będziemy jej oglądać na katarskich boiskach.

Polska jest w czubie państw wspierających ukraińskie dążenia do wyparcia rosyjskiej armii z terytorium Ukrainy. Andrij Szewczenko, legenda ukraińskiej piłki nożnej, a w czasach gdy świętował sukcesy z AC Milan, był Lewandowskim tamtych czasów, wykonał gest, który chwyta za serce.

Robert Lewandowski otrzymał od niego opaskę kapitańską reprezentacji Ukrainy. – To wyraz dozgonnej wdzięczności naszego narodu dla Polski za pomoc, którą nam okazujecie – powiedział Szewczenko.

Dziękuję za wszystko. To, co zrobiłeś – co wszyscy zrobiliście – chwyciło mnie za serce. Nasz kraj jest wam bardzo wdzięczny. Nawet nie potrafię tego opisać słowami – mówił wyraźnie wzruszony Andrij Szewczenko.

Do spotkania doszło na murawie Stadionu Narodowego. – Dla mnie to było coś naturalnego, by od razu was wesprzeć. Jesteście naszym sąsiadem. Cały czas  jestem z wami całym sercem – mówił Lewandowski i zdradził, jak się przygotowywał do meczu z ekipą z Deutsche Bank Park.

Graliśmy wtedy z Eintrachtem. Wiedziałem, że będę kapitanem, więc wpadłem na pomysł, by samodzielnie wykonać opaskę w barwach Ukrainy. Nie miałem wielkich możliwości. Sam ją lepiłem i szyłem, by trzymała się na ramieniu. To był spontaniczny gest, ale czułem, że bardzo potrzebny – wspomina.

U nas jest teraz ciężko, ale widzimy, jak nasi bracia z Polski nam pomagają. Dziękujemy wam z całego serca, naprawdę – mówił ze łzami w oczach.

Źródło: Sport.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie