Polityka i Społeczeństwo

Lech Wałęsa ujawnia dokument dotyczący prezesa PiS. Tak Kaczyński kpi z narodu i z sądu

IPN rozpoczyna polowanie na Lecha Wałęsę
fot. Shutterstock/praszkiewicz

Dziś w Sądzie Okręgowym w Gdańsku stanąć naprzeciw sobie mieli prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz były prezydent Lech Wałęsa. Pozew przeciwko legendzie “Solidarności” złożył lider partii rządzącej, w związku z zarzutem, że „Jarosław Kaczyński podczas lotu samolotu z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r.”. Lider obozu “dobrej zmiany” domaga się przeprosin i wpłaty 30 tys. złotych na cel społeczny. Jak wiemy od kilku dni, do takiego spotkania twarzą w twarz nie dojdzie, bowiem Jarosław Kaczyński postanowił przedłożyć w sądzie zwolnienie lekarskie.

Już kilka dni temu były prezydent poinformował o tym fakcie na portalach społecznościowych, zarzucając liderowi PiS, że najwyraźniej stchórzył.

Panie Kaczyński. Pozwał mnie Pan a boi się Pan stawić w sądzie . Przysłał Pan zwolnienie że ze względu na stan zdrowia nie może Pan podróżować a jeździ po Polsce i wczoraj w Gdańsku mówił bzdury. Bądź Pan poważny – napisał Lech Wałęsa.

Do takiego wpisu sprowokowały byłego lidera “Solidarności” kuriozalne słowa Jarosława Kaczyńskiego, które dzień wcześniej właśnie w Gdańsku wygłosił na temat rzeczywistych twórców tego historycznego ruchu społecznego. Z kolei dziś rano, były prezydent opublikował samo zwolnienie lekarskie, które nieformalny naczelnik państwa przedstawił w sądzie. Czytamy w nim, że powód wnosi o swoje przesłuchanie w formie telekonferencji, bowiem choć jego stan zdrowia się poprawił, to jednak nie jest wskazane odbywanie przez niego dłuższych podróży. Argumentacja o tyle kuriozalna, że ostatnio niemal każdego dnia widzimy prezesa Kaczyńskiego na kolejnych regionalnych konwencjach partii rządzącej w różnych miejscach Polski, odbywające się z jego faktycznym udziałem, nie w formie telekonferencji.

Dla lidera partii rządzącej najwyraźniej obowiązek stawiennictwa się w sądzie nie jest tak istotny, jak promowanie partyjnych kandydatów w czasie wyborczego wyścigu.

W sprawie samego pozwu, Lech Wałęsa zapowiada, że za nic przepraszać nie zamierza. „Niczego się nie wypieram i z niczego nie będę się przed Panem i Pańskimi agentami wyciągniętymi z komuny tłumaczył. Kto ma rację, rozstrzygnie gdański sąd” – napisał na Facebooku.

Sama rozprawa zakończyła się, zanim jeszcze na dobre się rozpoczęła. Pełnomocnik prezydenta Wałęsy wnosił o przeprowadzenie przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego w formie tradycyjnej, argumentując że przedłożone zwolnienie lekarskie nie jest wiarygodne, właśnie ze względu na aktywny udział lidera PiS w kampanii wyborczej, jednak sąd nie przychylił się do tego wniosku, zgadzając się na telekonferencję. Tyle tylko, że ze względu na niedostateczne warunki techniczne w zakresie możliwości przeprowadzenia telekonferencji, sędzia rozprawę odroczył do 22 listopada. Wezwał jednocześnie obie strony do osobistego stawiennictwa, wykluczając możliwość telekonferencji we wskazanym terminie. Do tego jednak czasu, jak wynika z najnowszych informacji o stanie zdrowia lidera PiS, będzie on już po kolejnej operacji kolana, więc jego obecność w sądzie w Gdańsku jest mocno wątpliwa.

Źródło: Twitter

fot. Shutterstock/praszkiewicz

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia
Ładowanie