Polityka i Społeczeństwo

Lech Wałęsa ocenia powrót Tuska. Były prezydent ma radę dla Szymona Hołowni

Lech Wałęsa uderza w Morawieckiego. Mocne oskarżenia obalą propagandę PiS?
fot. Shutterstock/praszkiewicz

Lech Wałęsa nie pozostał obojętny na powrót Donalda Tuska do krajowej polityki. Były prezydent ma w związku z tym specjalną radę do Szymona Hołowni.

Wałęsa apeluje

Lech Wałęsa rozmawiał o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki z Jackiem Nizinkiewiczem. Jak się okazuje, były prezydent z wielkim entuzjazmem przyjął ten ruch.

Będę mu zawsze pomagał, to wyjątkowo zdolny polityk, który może spróbować naprawić to, co zepsuła ta ekipa – powiedział Wałęsa. – Wszyscy patrioci, głosujcie na Tuska – zaapelował.

To nie koniec rad byłego prezydenta. Lech Wałęsa za pośrednictwem wywiadu przekazał też pewną wskazówkę Szymonowi Hołowni. Nie da się bowiem ukryć, że pojawienie się Tuska na krajowej scenie politycznej mocno skomplikowało polityczny byt Hołowni i jego Polski 2050. Co więc ma do przekazania Hołowni Wałęsa?

To też bardzo zdolny polityk, ale teraz musi zaczekać. Powinien włączyć się w pomoc Tuskowi. Powinien na kilka lat odpuścić dla dobra Polski – uważa były prezydent.

Krytyka podwyżek i Ładu

Wałęsa został też zapytany o kilka bieżących spraw, między innymi o budzące kontrowersje podwyżki dla polityków. Były prezydent jest zdecydowanie przeciwny podwyżkom w formie, jaką zaproponowało PiS za pośrednictwem Andrzeja Dudy.

Nie można postawić nas przed takim wyborem , że nie daje się tym, którym nie wystarcza, a daje się tym, którzy mają. Podwyżki w tym momencie mają nas skłócić – stwierdził Wałęsa. Noblista pokusił się też o ocenę Polskiego Ładu. Jego zdaniem program pokazuje, że Kaczyński zrobi wszystko, by utrzymać się przy władzy na dłużej.

Bo wie, że za to wszystko, co robi w Polsce, odpowiedzieć będzie musiał. Będzie rozliczony – powiedział Lech Wałęsa.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie