Po godzinach

“Łeb im uciąć”, “Otworzyć Majdanek”. Takie są efekty mowy nienawiści polityków PiS

PiS
Flickr.com/Kancelaria Premiera

Pojechaliśmy do gmin, które popierają Andrzeja Dudę. To była luźna rozmowa z wyborcami. Po ostatnim nagraniu zaczepili nas dwaj mężczyźni, zapytali, z jakiej jesteśmy telewizji. Na początku to była kulturalna rozmowa, powiedzieli, że wracają z pracy w polu. Na koniec, jak padł wątek LGBT, poniosły ich emocje – wspomina Wyborczej.pl dziennikarz z Onetu, Bartłomiej Bublewicz. Okazało się, że rozmowa z wyborcami PiS-u przeszła jego najbardziej negatywne oczekiwania.

Majdanek dla gejów

Dziennikarz chciał w ramach swojego reportażu zrozumieć, skąd bierze się tak wysokie poparcie dla PiS-u, zwłaszcza w konkretnych miejscach. Najciekawszą “próbkę” zdobył w Godziszowie. Dwóch panów stwierdziło tam, że „już dawno Majdanek powinny otworzyć k… i ich [gejów] w pierun do krematorium dać.” – Łeb uciąć k… albo rozstrzelić (sic!). Niemiec k… by zrobił k.. lepiej – dodali.

Efekt polityki PiS?

Oczywiście mocno nie fair byłoby twierdzenie teraz, że to powszechny pogląd zwolenników Andrzeja Dudy. Niemal pewne jest, że mężczyźni wypowiadający takie zdania wcale nie są reprezentatywni dla tej miejscowości. Jednocześnie jednak niedawne słowa polityków PiS dot. LGBT mocno podgrzały atmosferę. Warto o tym pamiętać, jeśli w naszym kraju dojdzie kiedyś do jakiś poważnych samosądów dot. osób o odmiennej orientacji seksualnej.

Źródło: wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie