Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Duda otrzymuje bolesny cios od lekarzy. Ten list z pewnością zaszkodzi prezydentowi w kampanii

Andrzej Duda na wiecu wyborczym

Szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, Krzysztof Bukiel napisał list do Andrzeja Dudy. I w żadnym wypadku nie jest to laurka wystawiona ostatnim pięciu latom jego prezydentury.

28 czerwca coraz bliżej, Andrzej Duda jeździ po kraju i opowiada podczas kampanii jak wiele dobrego zrobił przez ostatnich pięć lat. Niestety, jedno to historie, które dobrze sprzedają się w Telewizji Publicznej, a drugie to rzeczywistość. Tę postanowił opisać Krzysztof Bukiel w liście do prezydenta.

– Rodzina, Bezpieczeństwo, Praca, Inwestycje i Godność – to zgodnie z Pana wypowiedzią najważniejsze dla Pana polskie sprawy, którymi zajmował się Pan w pierwszej kadencji swojej prezydentury i którym chce się Pan poświęcić w ewentualnej przyszłej kadencji. Nieprzypadkowo nie ma wśród nich ochrony zdrowia, bo faktycznie jest ona przez Pana, podobnie jak przez obecny rząd zaniedbana rozpoczął swój list szef lekarskich związków.

W kolejnych słowach Bukiel nie oszczędzał polityki prowadzonej przez PiS. – Rocznie kilkanaście tysięcy Polaków umiera tylko dlatego, że publiczna ochrona zdrowia jest niedofinansowana. Mimo tego rządzący nie potrafią znaleźć odpowiednich środków na ten cel, chociaż bez trudu znajdują je na liczne i mniej ważne społecznie cele – napisał. I dodał, że kolejnymi problemami są “brak pomysłu na stworzenie spójnego i racjonalnego systemu ochrony zdrowia”.

Związkowcy nie podzielają opinii Dudy o dobrze rozwijającej się służbie zdrowia i chcą o tym osobiście porozmawiać z prezydentem. – Nie zgadzamy się z Pana optymistycznym obrazem publicznej ochrony zdrowia w naszym kraju i z poglądem, że jej sytuacja w ostatnich latach znacząco się poprawiła. Prosimy o takie spotkanie, abyśmy mogli w bezpośredniej rozmowie przekonać Pana do naszego stanowiska – kończy Krzysztof Bukiel.

Źródło: money.pl, zdjęcie: Dziurek/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie