Polityka i Społeczeństwo

Lawina komentarzy po przedłużeniu kadencji Glapińskiego. Tusk podsumował to jednym słowem

Adam Glapiński pozostanie na fotelu szefa NBP. Za jego kandydaturą zagłosowało 234 posłów. Przeciw było 223. Opozycja protestowała jednak przed tym wyborem.

Adam Glapiński i oburzenie opozycji

Opozycja nie kryje oburzenia.

“Jaki mają cel? Inflacja na 234 proc. – napisał w social mediach senator Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza. “234 głosy za jastrzębiem nad jastrzębiami, który dba głównie o własne wygodne suto opłacane gniazdo” – dodała Katarzyna Kotula z Lewicy. Sławomir Nitras z PO dodał, że 234 posłów zafundowało wysokie raty kredytów i wysokie ceny przez kolejne lata. Jakoś czuje, że będą niedługo ronić krokodyle łzy”. Gdy będziecie płacić i płakać, gdy nie będzie Wam wystarczało do kolejnej wypłaty, gdy Was to przerośnie i do drzwi zapuka komornik, pamiętajcie jak PiS cieszył się i wiwatował” – napisał rzecznik Lewicy Marek Kacprzak.

Wcześniej, jeszcze w trakcie debaty w Sejmie, Glapińskiego krytykowała posłanka Polski 2050 Paulina Hennig-Kloska. – Bankiem zarządza lekko otumaniony jastrząb, który uważał, że podnoszenie stóp procentowych byłoby szkolnym błędem, a potem wywindował je do 5 proc. – grzmiała z mównicy.

Sprawę skomentował też Donald Tusk.

“Rano Polacy dowiedzieli się, że prawdziwa inflacja to 22 procent. Kilka godzin później jej twórca, Adam Glapiński, został ponownie głosami PiS szefem tego bałaganu. PISDROŻYZNA”, napisał na Twitterze.

Kto odpowiada za inflację?

W rozmowie z NaTemat były premier i ex-szef NBP Marek Belka mówił o tym, skąd w Polsce wzięła się tak wysoka inflacja.

– W połowie jest to efekt wojny w Ukrainie, a w połowie efekt własnego chowu. Za ekscesy polityki gospodarczej i festiwal wydatków państwowych, które mamy od wielu lat, trzeba w końcu zapłacić – skomentował Belka.

Źródło: NaTemat.pl, Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie