Po godzinach

Kuźmiuk chyba chciał pobić Kropiwnickiego. Na szczęście “Gość Wiadomości” nie był nagrywany w studiu TVP

7 kwietnia w programie „Gość Wiadomości” wystąpił eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk, a jego adwersarzem poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki. Program prowadziła Danuta Holecka.

Już od pierwszych sekund było jasne, że prowadząca i przedstawiciel partii władzy grają w tej samej drużynie. Od samego początku przedstawiciel PO miał duże trudności nie tyle nawet z dokończeniem zdania, co z tym, aby w ogóle móc się odezwać. Prowadząca program nie kryła, że dobrze się bawi, a reprezentant PiS nie udawał, że nie jest u siebie.

Rozmowa dotyczyła kwestii zakupu szczepionek oraz walki rządu PiS z pandemią. Oczywiście, eurodeputowany Kuźmiuk powtórzył kłamstwo, że opozycja nie chciała szpitali tymczasowych i że atakowała rząd za ich budowę – widać to jest teraz najważniejszy spin partii rządzącej i będą usiłowali wmawiać to Polakom do upadłego.

Nie to jest jednak najciekawsze i najstraszniejsze. Prawdziwy problem polega na tym, że Zbigniew Kuźmiuk jest zupełnie odklejony od rzeczywistości panującej w naszym kraju. Oto bowiem twierdził, że Polska nie zrezygnowała swego czasu z zakupu kilku milionów szczepionek podczas gdy przedstawiciele rządu przyznali, że odpuściliśmy starania o dodatkowe zakupy preparatu, a jako argument podawali, że zostałyby one dostarczone do naszego kraju dopiero pod koniec tego roku i to ich zdaniem byłoby za późno.

Kuźmiuk wpadł w furię, gdy Robert Kropiwnicki wytykał mu kłamstwa i manipulację i była to agresja tak ogromna, że mogłoby dojść do rękoczynów, gdyby nie dzieliła ich odległość. Kużmiuk łgał też w żywe oczy, że Polska szczepi bardzo szybko w porównaniu z innymi krajami, ale niestety nie padły konkretne dane porównawcze. Widzom musiał wystarczyć właśnie ten arcywygodny zwrot „bardzo szybko”. Przedstawiciel PiS oraz pracownica TVP zgodnie zignorowali też fakt, iż Polska znajduje się w światowej czołówce krajów pod względem liczby zgonów osób chorych na Covid-19.

Źródło: „Gość Wiadomości” TVP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie