Polityka i Społeczeństwo

Kurski znowu udowodnił, że można upadać niżej i niżej. Ten film o prezydencie Adamowiczu to owoc zgnilizny moralnej prezesa TVP

Gdy myślisz, że rządowa telewizja kierowana przez Jacka Kurskiego nie może osiągnąć większego zwyrodnialstwa, TVP pokazuje, że owszem – może.

Film TVP “Jesteś mechanizmem niszczącym…” ma rozgrzeszyć Jacka Kurskiego z nagonek na prezydenta Gdańska

Film ma przekonać widzów rządowej telewizji, że to politycy Platformy Obywatelskiej przyczynili się do tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Gdyby uznać to za prawdę, to żona i brat Pawła Adamowicza (eurodeputowana i poseł PO) kolaborują z odpowiedzialnymi za śmierć swojego najbliższego. TVP nie ma z tym jednak żadnego problemu, jak i z tym że bez cienia dowodów sugeruje związki prezydenta Gdańska z mafią.

Na Adamowicza szczuło głównie TVP, bo Kurski chciał doprowadzić do odbicia swego rodzinnego Gdańska z rąk Platformy

Prezes Kurski broni sam siebie.

Po zabójstwie Pawła Adamowicza w PiS zawrzało i wielu domagało się wyrzucenia Jacka Kurskiego z rządowej telewizji właśnie za szczucie na prezydenta Gdańska. Przetrwał na stanowisku tylko dlatego, że obronił go sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dziś wiadomo też, że w gdańskim oddziale TVP był nawet wyspecjalizowany w pościgu za Adamowiczem i prowokowaniu go reporter, który zniknął z wizji po pijackich ekscesach.

Autorytety w filmie TVP z ławy oskarżonych

Dorota Kania wzięła pieniądze od aferzysty, powołując się na wpływy w kręgach dzisiejszej władzy, a Marek Fornela był zamieszany w gigantyczną aferę finansową w gdańskiej kurii znaną jako Stella Maris. Dziś oboje są autorytetami TVP w temacie finansowej uczciwości, choć zasiadali na ławie oskarżonych. Jest też dziennikarz Radia Gdańsk Piotr Kubiak, który w czasach, gdy PiS kontrolowało “Rzeczpospolitą” pisał tam o tzw. aferze sopockiej. Okazało się, że był dobrym znajomym biznesmena, który oskarżał prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego o korupcję.

Film formalnie wziął na siebie pracownik “Wiadomości” Marcin Tulicki

“Jesteś mechanizmem niszczącym…” najpierw opluwa Pawła Adamowicza od stóp do głów. Przypomina jego problemy z oświadczeniami majątkowymi, do których nie wpisał kilku mieszkań i gotówki – sugerując, że pochodzą z przestępstw. Film pokazuje też Gdańsk jako miasto podporządkowane mafijnym układom. W filmie TVP nie ma słowa o tym, że pod koniec 2015 r. część zarzutów została umorzona, a w odniesieniu do pozostałych prokuratura zawnioskowała o warunkowe umorzenie. Paweł Adamowicz został uznany za winnego i miał wpłacić 40 tys. zł na cel społeczny. W marcu 2016 r. Sąd Rejonowy w Gdańsku przychylił się do wniosku prokuratury i sprawa wyglądała na zakończoną. To interwencja Zbigniewa Ziobry doprowadziła do wznowienia procesu.

Kurski wmawia widzom że to inne media – do spółki z PO – organizowały nagonki na Adamowicza


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie