Po godzinach

Kurski wrócił do zarządu TVP i od razu sięgnął dna. Nie uwierzycie, w jaki sposób posłużył się tematem pedofilii

Flickr.com/Ministerstwo Obrony Narodowej

Znana piosenkarka Doda już nie raz komentowała sferę publiczną. Teraz zaatakowała Jacka Kurskiego. Ten bowiem chwalił się wynikami oglądalności filmu “Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego.

I faktycznie, Jacek Kurski chyba nie rozumie powagę sytuacji. Na Twitterze chwalił się tym, że „Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego obejrzało w TVP1 3,5 mln widzów, a 2,6 mln osób śledziło debatę po emisji filmów. Już zaś „Zabawa w chowanego” braci Sekielskich miała w TVN oglądalność na poziomie 1,9 mln. Oczywiście nie dodał, że ten drugi film szybko trafił też na serwis YouTube i tak ma 6 mln wyświetleń.

To nie zawody

Kurski porównywał dane dot. oglądalności dwóch produkcji o pedofilii: w gronie duchownych (“Zabawa w chowanego”) i celebrytów (“Nic się nie stało”).  Faktycznie to jednak mało smaczne podejście. Nikogo nie powinno więc dziwić, że oburzył tym wiele osób, w tym m.in. Dorotę ‘Dodę’ Rabczewską i polityków opozycji.

Piosenkarka uważa słusznie, że tak poważny temat jak pedofilia, nie powinien być w ogóle pretekstem do walki pomiędzy stacjami telewizyjnymi. „Pojedynek? A to nie powinien być przypadkiem wspólny interes dwóch stacji, aby przeciwdziałać pedofilii i w kościele, i w show-biznesie? Wstyd. To nie są zawody, k***a mać” – stwierdziła dobitnie artystka.

Nie tylko Doda

“Nawet z ludzkich tragedii potrafią zrobić pojedynek i po raz kolejny dostarczyć dowód na upadek mediów tzw. publicznych” – stwierdziła zaś Małgorzata Kidawa-Błońska. Kurskiego zaatakowała też Barbara Nowacka. Napisała o „dramatach dzieci gwałconych przez zboczeńców, cierpieniu, bólu i upokarzaniu przez lata”. – A dla Kurskiego [to] »pojedynek filmów o pedofilii«. Obrzydliwy to człowiek. Nic dziwnego że w łaskach PiS – dodała.

Z kolei były poseł Nowoczesnej, Piotr Misiło, zauważył z kolei, że „nawet goebbelsowska propaganda powinna mieć jakieś granice cynizmu”. Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej zaapelowała zaś do ulubieńca Kaczyńskiego o „ogarnięcie się”. „Każdy z tych filmów pokazywał przede wszystkim tragedię ofiar i niemoc i nieskuteczność Prokuratury Zbigniewa Ziobry” – napisała.

Źródło: wprost.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia

Ładowanie