Po godzinach

Kurski wpadł we własne sidła. Zobaczcie, czego pacjencji oczekują od prezesa TVP

Skoro parlament przyznał dodatkowe 2 miliardy złotych publicznym mediom na pełnienie ich misji, powinny się one z nich wywiązać – napisała w liście otwartym do Jacka Kurskiego Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych. Sejm głosami PiS odrzucił poprawkę opozycji, wedle której 2 miliardy złotych zamiast na TVP miały iść na chorych na raka. Po tym geście posłanka Lichocka pokazała słynny gest środkowym palcem. Teraz chorzy na raka zauważyli, że zgodnie z prawem TVP ma zajmować się misją publiczną, a nie misją polityczną. Pieniądze powinny więc pójść na cele pożyteczne społecznie, a nie na kampanię prezydencką Dudy. Czy Jacek Kurski ugnie się i przeznaczy gigantyczny transfer z budżetu na walkę z rakiem zamiast na sowite pensje pracowników TVP?

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych to organizacja parasolowa. Jednoczy kilkadziesiąt mniejszych organizacji, które zajmują się profilaktyką i leczeniem raka. List otwarty skierowany do TVP celnie punktuje telewizję rządową, jednocześnie daje szanse Kurskiemu na wyjście z twarzą po skandalicznym głosowaniu w Sejmie. Autorzy listu sformułowali go w taki sposób, że można się w nim doszukiwać ironii. Nie jest tajemnicą, że TVP wydała duże pieniądze na koncerty i film o znanym piosenkarzu disco-polo. Teraz PKPO chce aby Zenek włączył się w kampanię walki z rakiem.

Z pewnością włączyłby się w nią [kampanię walki z rakiem – przyp. red] pan Zenek Martyniuk i inne gwiazdy disco polo, a także artyści reprezentujący inne style muzyki, np. pani Małgorzata Walewska – czytamy w liście otwartym do TVP. Autorzy podsunęli całkiem atrakcyjny pomysł zorganizowania akcji charytatywnej w stylu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To właśnie TVP przed przejęciem władzy przez PiS napędzało WOŚP, patronując tej akcji od początku jej istnienia aż do 2015 roku.

Koncert charytatywny na rzecz chorych na raka ‘MUZYKA kontra RAK. Od disco polo do opery’ mógłby być jednym z projektów, który chętnie zrealizowalibyśmy z TVP – list sprawia wrażenie autentycznej propozycji współpracy. Dotąd telewizja rządowa wydawała pieniądze przede wszystkim na cele polityczne rządu.

TVP zrealizowało kilkanaście filmów o czysto propagandowym charakterze jak np. “Pucz” czy “Smoleńsk”. Jacek Kurski rozumie misję publiczną delikatnie mówiąc odmiennie niż ustawa o radiofonii i telewizji. Teraz ma okazję się poprawić. Czy wśród dwóch miliardów złotych, które zasilą TVP znajdą się środki na projekt zaproponowany przez chorych na raka? Czy może każda złotówka jest tam rozdzielona pomiędzy pracowników tworzących słynne Wiadomości, paski w tvp.info i gwiazdy disco-polo?

źródło: natemat.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie