Polityka i Społeczeństwo

Kurski śmieje się katolikom prosto w twarz. O takich przywilejach mogą tylko pomarzyć!

Flickr.com

Jacek i Joanna Kurscy ochrzcili swoją córkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie okoliczności. Nawet konserwatywni komentatorzy wyrazili oburzenie.

Jacek Kurski po raz kolejny wzbudza kontrowersje związane z Kościołem. W lipcu ubiegłego roku wziął ślub kościelny z Joanną Klimek. Uroczystość odbyła się w ważnym dla katolików sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Otoczką do wydarzenia było unieważnienie małżeństwa prezesa TVP z pierwsza żoną. Cała sytuacja wzburzyła internautów.

Jacek Kurski powraca teraz z chrzcinami swojej córki, które odbyły się w sobotę – Anna Klara Teodora została ochrzczona w Domu Arcybiskupim w Częstochowie. O godzinie 16.30 w prywatnej kaplicy sakramentu dziewczynce udzielił arcybiskup Wacław Depo – informuje Fakt.pl

Jak pisze dziennik, uroczystość miała charakter rodzinny. Po chrzcinach rodzina planowała wybrać się na Jasną Górę i przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej zawierzyć całą familię Maryi. Tak jak przy ślubie, tak i teraz Jacek Kurski wywołał oburzenie.

Tomasz Terlikowski, katolicki publicysta, po raz kolejny przestrzega na Facebooku przed takimi “układami” z Kościołem – (…)A tym biskupom, którzy teraz budują symboliczny alians z tronem chciałem powiedzieć za wasze biznesy zapłacimy my wszyscy, zwyczajni katolicy, także zwyczajni księża. W demokracji nie ma władzy, która trwa wiecznie, a te działania tylko przyspieszają laicyzację i umacniają antyklerykalizm – napisał.

Najpierw obowiązek dziękczynienia wiernych za dar życia braci Kaczyńskich (wg abpa Jędraszewskiego), teraz chrzest córki Kurskich na Jasnej Górze u bpa Depo, a następnie zawierzenie dziecka Maryi pod obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej. Rzeczy niedostępne dla zwykłych wiernych – skomentował Marcin Makowski, dziennikarz Wirtualnej Polski.

Marcin Palade, zajmujący się badaniami opinii publicznej, nawiązał do sondażowego poparcia Zjednoczonej Prawicy – A potem będzie zdziwienie, że przez taką ostentacyjność 40 proc. poza zasięgiem?

Głos zabrał również duchowny – Jeśli mnie to jakoś zniesmacza, że Państwo Kurscy mają dostęp do sakralnych miejsc, do których nie ma dostępu zwyczajny katolik, to ze względu na specyfikę atmosfery, jaka panuje obecnie w Polsce, takie obrazy z Jasnej Góry jak dziś dokładają się do niechęci wobec Kościoła – napisał ksiądz Daniel Wachowiak

Ponad 20 lat temu Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe (ZCH) walczyło w Sejmie o wartości chrześcijańskie. Wtedy Jarosław Kaczyński wypowiedział słynne słowa – “ZChN to najkrótsza droga do dechrystianizacji Polski”. Ciekawe, czy podobnie myśli o ostentacji Jacka Kurskiego?

Źródło Fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie