Polityka i Społeczeństwo

Kurski powinien się wstydzić TEGO sondażu. Polacy mieli dość propagandy

Polacy zostali zapytani w sondażu, jak oceniają 7 lat rządów Jacka Kurskiego w telewizji publicznej. Były prezes TVP ma o czym myśleć.

Kilkanaście dni temu Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z szefowania telewizji publicznej. Opinie na temat tego, czy Kurski został tym zaskoczony czy nie, są podzielone. Wiadomo na pewno, że “bulterier” Kaczyńskich nie zostanie na lodzie. Szykowana jest dla niego jakaś posada, na której będzie mógł realizować cele zgodne z linią polityczną Prawa i Sprawiedliwości.

Z mediów płyną zgodne informacje, że żadne decyzje w sprawie Kurskiego nie zostały jeszcze podjęte. Wszystko ma się rozstrzygnąć na Nowogrodzkiej w ciągu kilku tygodni. Jednym z czynników opóźniających skierowanie byłego prezesa TVP do nowych zadań może być szykowana rekonstrukcja rządu.

Widzowie odeszli od TVP

Ogólnopolski panel badawczy Adriana na zlecenie Wirtualnej Polski zadał ankietowanym dwa pytania. “Jak oceniasz działalność telewizji publicznej gdy zarządzał nią Jacek Kurski?” – brzmi pierwsze z nich.

Aż 56 proc. ankietowanych ocenia ją negatywnie. Pozytywną opinię o telewizji Kurskiego ma 20 proc. pytanych. 24 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat.

“Który opis dotyczący oglądania telewizji publicznej (TVP) w okresie, gdy zarządzał nią Jacek Kurski pasuje do ciebie najbardziej?” – brzmi treść drugiego pytania.

45 proc. badanych stwierdziło, że “przestało oglądać TVP”. 19 proc. zaznaczyło odpowiedź: “rzadziej oglądałem TVP niż przedtem”. 27 proc. pozostało wiernych telewizji publicznej i oglądało ją w takim samym stopniu. Dla 2 proc. TVP stała się “ulubioną stacją”.

Źródło: Wirtualna Polska

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie