Po godzinach

Kurski odniósł kolejny sukces. Jego wielkie dzieło ma szanse przejść do historii

Telewizja publiczna zgodnie z prawem powinna realizować “misję publiczną”. Emitować programy i realizować produkcje, które byłyby dla komercyjnych nadawców nieopłacalne. Zadaniem państwowych mediów jest krzewienie kultury, promocja sztuki wysokiej, zapewnienie obiektywnej informacji… krótko mówiąc wszystko to czego nie robi telewizja zarządzana przez Jacka Kurskiego. Teraz przekonaliśmy się o tym najdobitniej, film “Zenek” zrealizowany przez TVP ma szanse okazać się klapą roku.

W największej internetowej bazie danych o filmach “Zenek” został sklasyfikowany jako produkcja wyjątkowo niskiej jakości. Serwis IMDb przyznał mu ocenę 1,5, delikatnie mówiąc film nie zdał egzaminu jakości. Ma szanse stać się najgorszym polskim filmem w historii. Gorzej klasyfikowany z polskich filmów był tylko propagandowy film “Smoleńsk”. Nawiązywał do teorii spiskowych, którymi partia PiS karmiła przez lata swoich zwolenników. Propagandowa produkcja, także współrealizowana przez TVP, została oceniona na 1,4.

O wynikach filmu poinformowały “Wiadomości” TVP. Wydania tego serwisu informacyjnego spokojnie można by zaklasyfikować jako krótkometrażowe filmy political fiction. Nie inaczej było w przypadku materiału o “Zenku”. Wydawcy Wiadomości otrąbili sukces produkcji. W pierwszy weekend miało go zobaczyć 240 tys. widzów. To mniej więcej dwa razy mniej niż film “365 dni”, który także debiutował w ostatni weekend. Dla porównania film “Kler” w pierwszy weekend w kinach obejrzało aż 940 tys. widzów.

Internauci wyśmiali materiał TVP. Żeby stworzyć wrażenie sukcesu wyniki “Zenka” zostały porównane z wynikami “Bohemian Raphsody”, filmu o Freddiem Mercurym, który w Polsce nie był prawie w ogóle promowany. Oprócz tego Zenek Martyniuk został zestawiony z filmem Rocketman o  Eltonie Johnie.

źródło: gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie