Kultura Po godzinach

Kurski nie mógł już dłużej udawać, że Brzozowski nie poniósł klęski. Jednak Wiadomości poinformowały o tym w zaskakujący sposób

Screen/ YouTube/ TVP Info

“Wiadomości” TVP musiały jakoś skomentować klęskę Rafała Brzozowskiego na Eurowizji. Zrobiły to, ale w zaskakującym stylu.

Brzozowski i wielka wtopa

Wcześniej w mediach pojawiły się doniesienia, że wpływ na decyzję dot. wyboru Brzozowskiego na reprezentanta Polski na Eurowizji mogła mieć żona Jacka Kurskiego. Prezes TVP zaprzeczał tym pogłoskom. Ponoć wokalistkę wybrał zespół ekspertów. Nie jest jasne, kim byli owi fachowcy i czym się kierowali.

Brzozowskiemu nikt nie dawał zresztą dużych szans na sukces. Mimo tego TVP lansowała go na faworyta konkursu.

W czwartek 20 maja Brzozowski odpadł jednak w półfinale. “Wiadomości” nie wspomniały o tym jednak w piątkowym wydaniu programu. Dlaczego? Nie wiadomo.

Dopiero w sobotę sprawa wokalisty powróciła. Co ciekawe, w dość subtelnym sposób. W materiale o Eurowizji pokazano kilku zagranicznych wykonawców, zaś o przegranej Brzozowskiego wspomniano w bardzo subtelny sposób.

Wiadomości wstydzą się swojego pupila?

Skąd taka postawa? Wcześniej “Wiadomości” mocno lansowały Brzozowskiego. Sugerowano wręcz, że – mimo hejtu w sieci – jest faworytem konkursu. Teraz okazało się, że stacja wręcz unika mówienia o artyście.

Losy Polaków na Eurowizji przez lata były różne. Warto jednak pamiętać, że tacy muzycy jak zespół Ich Troje czy wokalistka Edyta Górniak osiągali tam duże sukcesy. Brzozowski nie zapisze się jednak w tej historii złotymi zgłoskami…

Źródło: TVP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie