Polityka i Społeczeństwo

Kurski miał dwa dodatnie wyniki testów na COVID-19! Nie uwierzycie ile czasu spędził w izolacji

Jacek Kurski

Jacek Kurski uzyskał dwa dodatnie wyniki PCR na obecność koronawirusa przed wylotem na dziecięcą Eurowizję. W izolacji spędził niecno ponad 40 godzin, choć według przepisów powinna ona trwać 10 dni.

To nie koniec kłopotów Jacka Kurskiego związanych z wylotem do Paryża na konkurs Eurowizji Junior. Przypomnijmy – 24 grudnia dziennikarze Onetu ujawnili, że prezes Telewizji Publicznej pomimo dodatniego wyniku na koronawirusa, wybrał się do Francji, by wesprzeć polską reprezentantkę.

– Informujemy, w drodze wyjątku i za zgodą Pana Jacka Kurskiego, że w dniu 14.12 nie stwierdzono żadnych przesłanek do zastosowania izolacji prezesa Jacka Kurskiego – odpowiedziało wówczas TVP na pytania Onetu, nie zaprzeczając tym samym, że wykonano test.

Również prezes Kurski odniósł się do zarzutów portalu. – W związku z oszczerczą publikacją Onet.pl sugerującą, że stawiam się ponad prawem, lekceważę procedury i stwarzam zagrożenie, informuję, że 14.12.21 po przejściu infekcji SARS Cov-2, w wyniku badań i obowiązujących procedur med. uzyskałem status ozdrowieńca – napisał na Twitterze.

W poniedziałek Onet poinformował, że Jacek Kurski aż dwukrotnie uzyskał dodatni wynik na obecność koronawirusa (test PCR). Pierwszy – 13 grudnia o godzinie 20:48. Prezes TVP był wtedy na koncercie w Teatrze Polskim, drugi – 14 grudnia. Kurski dostał od lekarza zielone światło na opuszczenie domu już 15 grudnia. Oznacza to, że na izolacji spędził niewiele ponad 40 godzin, a nie przepisowe 10 dni.

Według notatki lekarza ze szpitala MSWiA początek objawów u Kurskiego miał miejsce “3-4 tygodnie wcześniej”. A zatem – według tej teorii – Kurski miałby zachorować pod koniec listopada, a grudniowe testy miały pokazywać kończącą się chorobę. Problem w tym, że w bazie sanepidu nie ma informacji, by w tym czasie, a więc kilka tygodni wcześniej, prezes Telewizji Polskiej uzyskał dodatni wynik testu.

Źródło:Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie