Polityka i Społeczeństwo

Kościół rusza na podbój TVP. To porozumienie daje potężne narzędzie Kościołowi

Flickr/ MON / Archidiecezja Krakowska

Mało wam religii w TVP? Telewizja Polska ma dla was niespodziankę! Codziennie będzie transmitować dwie msze – o 7.00 i 15.00. To efekt porozumienia, które zawarł Jacek Kurski i przedstawiciele Episkopatu.

Więcej przekazu od Kościoła

Jacek Kurski, biskup Artur Miziński oraz arcybiskup Wacław Depo, Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, reprezentujący Episkopat, podpisali porozumienie dotyczące zasad przygotowywania i nadawania na antenach Telewizji Polskiej “audycji i przekazów religijnych Kościoła katolickiego”.

Chodzi o uregulowanie kwestii programów publicystycznych, informacyjnych, społecznych i kulturalnych, za które odpowiadać będzie od teraz Redakcja Programów Katolickich. W efekcie codziennie na antenie TVP1 o godz. 7.00 zobaczymy transmisję porannej Mszy Świętej, zaś o godzinie 15.00 na TVP3 transmitowana będzie Koronka do Miłosierdzia. Pojawią się też inne programy związane z religią.

Nie tylko TVP

Warto jednak przypomnieć, że transmisja mszy świętych na antenach TVP jest już teraz regularna. Inne stacje telewizyjne, te komercyjne, też nadają relację z uroczystości kościelnych. Chodzi np. o TV Republikę, Polsat News, Polsat Rodzin czy TV Trwam. Transmisje przeprowadzają też stacje radiowe. Taka forma przekazu kościelnego była ważna dla wielu osób w czasie lockdownu.

Pozostaje jednak czekać, jakie to nowe programy dot. Kościoła pojawią się na antenie TVP. Z pewnością będą dot. młodzieży i osób starszych.

Źródło: gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie