Kultura Po godzinach

Kurski kontratakuje. “Wiadomości” żenująco bronią koncertu “Murem za polskim mundurem”

screen/ TVP

“Hejt za hołd dla polskich bohaterów” – tak TVP opisało w “Wiadomościach” krytykę koncertu, który odbył się w zeszłą niedzielę.

Koncert, który nie wyszedł tak, jak powinien

“Murem za polskim mundurem” – pod takim hasłem zorganizowano koncert dla żołnierzy, którzy stacjonują dziś przy granicy z Białorusią. Zagrali m.in. Captain Jack, Ace of Base czy Lou Bega. Do tego zestawu doszli polscy artyści: Edyta Górniak, Viki Gabor czy Jan Pietrzak.

Niestety wydarzenie zamiast łączyć, podzieliło Polaków. Wielu widzów TVP zauważyło, że zagrali na nim zapomniani artyści i cały koncert nie był nazbyt ciekawy pod kątem artystycznym.

“Wiadomości” kontratakują

W “Wiadomościach” krytyce poświęcono ok. 5 minut na obronę imprezy, a także atakowanie mediów, dziennikarzy i polityków, którzy “hejtują” koncert “Murem za polskim mundurem”.

Pokazano wyniki oglądalności (3,5 mln osób), a także fragment sondy ulicznej. Oczywiście na wizji puszczono tylko wypowiedzi tych osób, którym koncert się podobał. Do tego doszły SMS-y od Polaków (“Jesteście wspaniali”) i wypowiedź chor. SG Tomasza Czuprysa, który uważa, że żołnierze po wydarzeniu “uwierzyli w sens swojej pracy”.

Oberwało się politykom czy dziennikarzom, którym show nie przypadło do gustu. Wskazano np. posty Klaudii Jachiry, Tomasza Lisa czy nagłówek z Onetu.

Zauważono, że koncert krytykowały “media sympatyzujące z opozycją”, które wcześniej atakowały SG, publikując materiały, gdzie nazywano ich “psami” czy “mordercami”.

Jak widać, “Wiadomości” znów manipulują opinią publiczną, by bronić zorganizowanego przez siebie koncertu. Może lepiej byłoby po prostu się postarać i przygotować takie wydarzenie, które nie będzie budziło kontrowersji.

Źródło: TVP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie