Polityka i Społeczeństwo

Kurski już nie wystarczy. Do ataku na Tuska włączył się Abp Jędraszewski

Flickr.com/Archidiecezja Krakowska

Abp Jędraszewski zaapelował do pielgrzymów. – Módlcie się przez cały czas waszego trudu pielgrzymiego za naszą ojczyznę, abyśmy nie ulegli temu myśleniu tylko i wyłącznie na sposób ludzki – powiedział podczas mszy na Wawelu. Zaatakował także… Donalda Tuska.

Budowa oparta na Bogu

Abp Marek Jędraszewski zwrócił się w piątek do uczestników 41. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. Apelował: “módlcie się, żeby nasza ojczyzna budowała na Bogu, bo tylko wtedy się ostanie”.

– W świecie, dla którego prawda właściwie jest już czymś przebrzmiałym, ogłoszono, że żyjemy właściwie w czasie postprawdy, a z tym wiąże się także ideologia absolutnej wolności. Każdy może czynić, co chce i każdy ma prawo do realizacji tylko i wyłącznie siebie, nie patrząc na innych – mówił.

Dodał, że dziś “odrzuca się to wielkie nauczanie Kościoła, które tak jasno zabrzmiało w całym nauczaniu św. Jana Pawła II, że wolność polega na posłuszeństwie wobec obiektywnych wartości, że wolność to realizacja prawdziwej rzeczywistości, to realizacja prawdy”.

Jędraszewski krytykuje Tuska

Oberwało się też Tuskowi. Polityk PO w środę podczas spotkania w Nakle nad Notecią powiedział, że “urodzenie dziecka to demograficznie fajna rzecz, ale dla kobiety to często udręka na najbliższe 20 lat życia”.

Jakże tutaj z bólem nie przypomnieć słów, które padły zaledwie przedwczoraj z ust prominentnego polityka w Nakle. (…) Przyznacie, moi drodzy, słowa, przynajmniej ja nie pamiętam, żeby padały publicznie, mówiące tak o godności kobiety, o godności macierzyństwa, o rodzinie, która buduje się zwłaszcza na miłości rodzicielskiej i macierzyńskiej – odpowiedział na to metropolita krakowski.

Dodał, że “ten pan [Tusk] kilka lat temu mówił, że ‘rodzina bez dzieci, to rodzina tania dla państwa'”. – Myślenie czysto ludzkie, myślenie po ludzku w kategoriach pieniądza i bieżącego czasu, a Bóg Ojciec, wskazując na swojego umiłowanego syna, mówi do apostołów, mówi także do nas – myślcie po bożemu, na sposób boży, nie na sposób ludzki – prosił abp Jędraszewski.

Źródło: Wirtualna Polska

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie