Polityka i Społeczeństwo

Kurski dostaje rządowe instrukcje, co ma pokazywać w TVP? Te maile rozwiewają wszelkie wątpliwości

Najpierw z maili dowiedzieliśmy się, że Morawiecki nie ufa korespondentowi TVP z Niemiec. Teraz okazuje swoje niezadowolenie z telewizji publicznej.

Niedawno z ujawnianych maili dowiedzieliśmy się, że premier Mateusz Morawiecki nie ufa informacjom podawanym przez TVP. Konkretnie chodziło o Cezarego Gmyza, korespondenta telewizji publicznej nadającego z Niemiec. Kolejną odsłoną chłodnego spojrzenia na TVP jest niezadowolenie szefa rządu z pomijania go w materiałach informacyjnych. Nie jest tajemnicą, że relacje Mateusza Morawieckiego z Jackiem Kurskim należą do tych z półki gdzie leży nieufność, podejrzliwość i brak zaufania.

Onet.pl opisuje korespondencję z maja 2019 r. między Mateuszem Morawieckim i Agatą Gónicką, jego bliską współpracowniczką, szefową dyrektor gabinetu politycznego w Ministerstwie Rozwoju.

Dać setkę [wypowiedź do kamery z obrazem i dźwiękiem – red.] prezesa firmy, a nie dać setki premiera, który jest gościem tejże firmy, to nie tylko błąd warsztatowy. To ewidentna, celowa manipulacjataką informację miał dostać Morawiecki. Jej autor zwrócił też premierowi uwagę, że TVP podała, że “Daniel Obajtek wręczył w Rypinie strażakom OSP czeki”. “Przecież powinni powiedzieć, że ty wręczałeś, a ew. dodać, że sponsorem był Orlen” – pisze Onet.pl

Właśnie te uwagi Morawiecki przesłał do Gónickiej dodając, że trzeba dopilnować, by następnym razem taka sytuacja się nie powtórzyła. To jedna strona medalu, a druga jest odpowiedź Gónickiej, która zwala z fotela – (…)dobrze, żeby CIR [przedstawiciel Centrum Informacji Rządu – red.] odbył przy najbliższym czasie spotkanie z wydawcą “Wiadomości” [główny serwis informacyjny TVP – red.] – cytuje portal.

W odpowiedzi Morawiecki zwrócił uwagę, że “ciężko TVP Info nie dać mojego wystąpienia, bo mają taki obowiązek wynikający z ustawy KRRiT” – Więcej już nie będę tego komentował. Przemyślcie to na spokojnie – napisał.

Jeżeli ktoś miał wątpliwości, że TVP dostaje rządowe instrukcje, to fragment o spotkaniu przedstawiciela Centrum Informacji Rządu z wydawcą najważniejszego programu informacyjnego rozwiewa je.

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie