Polityka i Społeczeństwo

Kurski będzie wściekły. Donald Tusk zakpił z “Wiadomości”. “Na zdrowie”

Fotophoto

Donald Tusk jest dyżurnym antybohaterem w “Wiadomościach” TVP. Pojawił się w programie także w ostatnim wydaniu. Polityk zakpił tym razem ze swojej “popularności” i wspomniał o dość osobliwej grze towarzyskiej.

Tusk w “Wiadomościach”

W środę “Wiadomości” porównały Donalda Tuska do prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana. Sugerowano, że dojście PO do władzy doprowadzi do tego, że w Polsce inflacja będzie na takim poziomie jak właśnie u Turków.

Oczywiście powyższe porównania nikogo już chyba nie dziwią. Tusk jest atakowany przez media publiczne niemal codziennie.

Wszystko to ma też swoją jasną stronę. Jak zauważył pewien radny KO, w społeczeństwie popularna stała się pewna gra towarzyska.

“Podobno jest nowa gra towarzyska. Zapraszasz gości na 19:30. Włączasz Wiadomości i… pijesz 50 gramów za każdym razem, gdy usłyszysz słowo ‘Tusk’. Wygrywa ten, kto obejrzy pogodę” – napisał na Twitterze Paweł Czekalski, czyli warszawski radny Koalicji Obywatelskiej.

Tusk podał ten wpis dalej, dodając swój komentarz: “Na zdrowie!“.

Absurdalne ataki na Tuska

Oglądając “Wiadomości” można dojść od wniosku, że jest to już dziś program kabaretowy. Przykładowo, niedawny materiał “Komu przeszkadza polski patriotyzm?” pomógł atakować lidera PO za to, że nie uświetnił on rocznicy wybuchu powstania w Warszawie w 1944 r.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej przez cały dzień uroczystości rocznicowych nie odniósł się w przestrzeni publicznej do tej niezwykłej daty. Donald Tusk nie oddał czci bohaterom, nie umieścił żadnego wpisu w mediach społecznościowych, z których tak chętnie korzysta – atakował Tuska twórca materiału.

To oczywiste czepianie się lidera PO, które należy uznać za tępą propagandę. Media publiczne nawet nie kryją już, że są narzędziem rządzących do walki z opozycji, a nie rzetelnym źródłem informacji.

Źródło: TVP Info, Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie