Polityka i Społeczeństwo

Kurski będzie musiał ujawnić zarobki dziennikarzy TVP? Jest wyrok sądu

Specjalne wydanie Wiadomości TVP w związku z napiętą sytuacją na linii Polska-Francja. Ten film trzeba zobaczyć!

Przewodniczący Nowoczesnej walczy przed sądami o ujawnienie zarobków czołowych dziennikarzy TVP. Adam Szłapka wygrał po raz drugi.

Adam Szłapka zażądał od Jacka Kurskiego w trybie dostępu do informacji publicznej ujawnienia zarobków dziennikarzy TVP, którzy są na propagandowym pierwszym froncie. Prezes TVP odrzucił wyciągniętą, w dobrze rozumianym interesie społecznym, rękę przewodniczącego Nowoczesnej i odmówił ujawnienia zarobków m.in. Danuty Holeckiej, Michała Adamczyka czy Samuela Pereiry. Szłapka poszedł do sądu i w starciu szefem TVP wyraźnie prowadzi po dwóch rundach.

W połowie października Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) uznał skargę posła za zasadną i powołał się na art.61 konstytucji, w którym jest mowa o tym, że obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne, a do takich zalicza się telewizja z nazwy publiczna.

Tym razem WSA uznało skargę posła na bezczynność TVP, która odmawia ujawnienia danych – informuje Gazeta Wyborcza. – Ten drugi wyrok wyraźnie stwierdza, że TVP dopuściła się bezczynności z rażącym naruszeniem prawa. Telewizja ma obowiązek udzielania informacji, bo jest instytucją publiczną – mówi gazecie przewodniczący Nowoczesnej.

Adam Szłapka w rozmowie z Wyborczą zapowiada kontrolę poselską w TVP – Będziemy dalej skarżyć. Szykujemy kontrolę poselską. Na razie prezes nam odmawia ze względu na rozporządzenia covidowe. Ale bez przeszkód wpuszcza za to prawicowych publicystów. Jednak my się nie poddamy, prędzej czy później ta kontrola nastąpi – grzmi.

Źródło Gazeta Wyborcza

 

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie