Polityka i Społeczeństwo

Kuriozalny wybór “Człowieka Wolności 2017”. W Internecie aż huczy od komentarzy

Kompletna kompromitacja w Sejmie. Poseł .Nowoczesnej walczy o sympatię narodowców
fot. flickr/ Sejm RP

Człowiek Wolności to według regulaminu plebiscytu tygodnika Sieci „osoba, która swoją pracą, podejmowanymi działaniami, postawą, twórczością lub działalnością publiczną przysłużyła się obronie wolności – zarówno wolności słowa, jak i wolności obywatelskich.” W Internecie już huczy, że takim mianem pismo braci Karnowskich określi w tym roku prezes Trybunału Konstytucyjnego Julię Przyłębską. Do szacownego grona laureatów organizowanego od 2013 roku plebiscytu należą takie tuzy walki o wolność, jak Jarosław Kaczyński, czy Andrzej Duda.

O wyborze kapituły dowiedzieliśmy się nieoficjalnie z opublikowanej przez Grzegorza Dąbrowskiego okładki wydania tygodnika zaplanowanego na dzień 28 grudnia.

Na Twitterze pojawiły się już komentarze, komentujące ten kuriozalny wybór. Mimo, że tygodnik od początku istnienia plebiscytu przyznaje tytuł Człowieka Wolności postaciom, które widocznie słowo „wolność” definiują zupełnie odmiennie, również tegoroczny wybór w odbiorze internautów pobił wybory z lat poprzednich.

https://twitter.com/MichalSzczerba/status/945255154722443264

Wedługg autorytetów prawniczych prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska została powołana na swoje stanowisko z poważnym naruszeniem prawa. W walce o wolność naszą i waszą, ta „była” polityk Prawa i Sprawiedliwości, już jako prezes TK nie uznała wyroków Trybunału z marca i sierpnia 2016 co do ustaw o Trybunale Konstytucyjnym. Za jej kadencji Trybunał podjął decyzję o zakończeniu realizacji postanowień porozumienia w sprawie tłumaczenia i udostępniania orzeczeń Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Czy te wyczyny stały za decyzją kapituły plebiscytu tygodnika „Sieci”? Internauci znaleźli własne wytłumaczenie.

Przyznawanie tytułu „Człowieka Wolności” przez braci Karnowskich jest pokazem niesłychanego cynizmu. Dziwię się, że politycy prawicy godzą się na taką szopkę ze swoim udziałem. Za to każdy z nas ma okazję zostać „Człowiekiem Wolności 2019” – oddając głos w wyborach, które uwolnią Polskę od rządów PiS.

fot. flickr/ Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie