Polityka i Społeczeństwo

Kuriozalne słowa wicepremiera na temat Mariana Banasia. Zobaczcie, kogo wini za sytuację w NIK

Flickr.com/Kancelaria Premiera
Jacek Sasin umacnia ostatnio swoją pozycję w Prawie i Sprawiedliwości. Stał się ministrem aktywów państwowych i teraz dzieli i rządzi.

Wczoraj, podczas wizyty w programie Moniki Olejnik “Kropka nad i”, postanowił zabrać głos i wypowiedzieć się na temat sytuacji związanej z prezesem NIK Marianem Banasiem. Szczególnie zaakcentował przy tym rolę obecnej opozycji.

Według niego,Banaś pozostaje na swoim stanowisku, bo taki mamy system prawny w Polsce. – Żeby bez woli prezesa Najwyższej Izby Kontroli zakończyć jego kadencję, trzeba skazania prawomocnym wyrokiem. Dzisiaj taka sytuacja nie ma miejsca, nawet zarzutów nie ma prezes Banaś dzisiaj postawionych – wskazywał Sasin.

Chcielibyśmy znaleźć takie środki prawne, które spowodowałyby, że możliwe byłoby odwołanie pana prezesa Banasia – przekonywał. Zauważył, iż niestety wszystko wskazuje na to, że potrzebna byłaby zmiana konstytucji w tym celu, ponieważ konstytucyjne gwarancje dla nieusuwalności prezesa NIK-u są bardzo mocne– Ustawą się tego po prostu nie da zmienić, bo ona będzie sprzeczna z konstytucją – dodał.

Jednak najlepsza jego wypowiedź dotyczyła roli opozycji w tej całej aferze: Dzisiaj to opozycja niestety bierze odpowiedzialność za to, że pan prezes w dalszym ciągu będzie pełnił tę funkcję. 

Oczywiście wypowiedź związana była z brakiem zgody partii opozycyjnych na majstrowaniu przy konstytucji w celu rozwiązania problemu, który pogrąża PiS.

Jak widać więc, partia rządząca nie ma pomysłu, jak rozwiązać problem z NIK i jak zwykle, za wszystko, co złe, wini opozycję.

Źródło: TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie