Po godzinach

Kuriozalna wypowiedź szefowej sztabu Dudy uruchomiła lawinę. Takiej reakcji internautów się nie spodziewała!

Duda na pomoc opozycji
fot. Shutterstock/praszkiewicz

Kampania wyborcza to czas cudów. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, która stoi na czele sztabu Andrzeja Dudy, pochwaliła się na antenie, że na nakrętce od soku znalazła napis “Puck. Słupek upamiętniający zaślubiny Polski z morzem”. Zapytana chwilę potem, czy wspominając o tym odkryciu wraca do wydarzeń z tego miasta, odparła od razu: – Wracam. Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać.

Hasztag #PrawdaPodNakrętką stał się hitem.

Opiszmy jeszcze raz całą sytuację. W “Debacie Tygodnia Wszystko Co Najważniejsze” w Polsat News gościła szefowa kampanii Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Nim weszła do studia, prowadzący program Eryk Mistewicz podzielił się na Twitterze zdjęciem adwokatki, która pokazywała, co też znalazła na nakrętce, czyli napis “Puck. Słupek upamiętniający zaślubiny Polski z morzem”.

https://twitter.com/ErykMistewicz/status/1231297322946043909

Kampania a sprawa pucka

Jest to o tyle ciekawe, że Puck to miast, które w ostatnim czasie stało się sławne po wizycie Andrzeja Dudy. To tam prezydent został wygwizdany.

Turczynowicz-Kieryłło wspomniała: – Jadąc do studia, kupiłam sok. Bo zastanawiałam się, o czym będzie chciał pan ze mną rozmawiać. Gdy Mistewicz powiedział jej, że o wolności słowa, szefowa kampanii prezydenta dodała:

Proszę zobaczyć napis na tej nakrętce: “Puck. Słupek upamiętniający zaślubiny Polski z morzem”.

Kłopotliwa nakrętka

Taka zbieżność tematu i nakrętki zwróciła jednak uwagę komentatorów, dziennikarzy i zwykłych twitterowiczów. Szybko powstał hasztag #PrawdaPodNakrętką.

Przykładowo, Patryk Wachowiec z FOR pokpiwał, że w drodze do domu kupił dla siebie sok, zaś pod nakrętką był napis: “Nawacki nie miał 25 podpisów”. To oczywiście nawiązanie do list poparcia do KRS i cofniętych podpisach właśnie dla sędziego Macieja Nawackiego.

Z kolei Bartosz Wieliński z “Gazety Wyborczej” dopytywał internautów, co znaleźli pod nakrętkami swoich soków. On ponoć znalazł: “Nowy lider europejski, który nazywa się Szydło, Beata Szydło”. Warszawska radna Dorota Łoboda “znalazła” z kolei pod nakrętką “szerokopasmowy internet, stołówkę, psychologa i dentystę w każdej szkole”.

Prawdomówny jak Morawiecki, kulturalna jak Lichocka, uczciwa jak Kieryłło, praworządny jak Duda, sympatyczny jak Gliński, mądry jak Horała, niezależna jak Przyłębska, elegancki jak Brudziński itp. – to tylko inne napisy pod nakrętkami.

https://twitter.com/IkaKrawczyk/status/1231710702722834433

https://twitter.com/MariaLe85219860/status/1231766368590143489

A Wy co znaleźliście pod zakrętką?

Źródło: Polsat News, Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie