Kultura Po godzinach

Kurdej-Szatan to nie pierwsza gwiazda, która podpadła Kurskiemu. Oto czarna lista prezesa TVP

screen Telewizja - ATV sp. z o.o.

TVP podziękowało za współpracę Barsbarze Kurdej-Szatan. Aktorka, która zasłynęła z wulgarnego wpisu na temat polskiej straży granicznej, została wyrzucona z obsady serialu „M jak miłość”. Nie jest to pierwsza gwiazda, która podpadła Jackowi Kurskiemu.

Kilka tygodni temu Jacek Kurski podziękował za współpracę aktorce Barbarze Kurdej-Szatan. Przyczyna? Jej wulgarny wpis, którym zaatakowała polską straż graniczną. Naciśnięcie przycisku „opublikuj” drogo Kurdej-Szatan kosztowało. Firma Play, której była twarzą od lat, błyskawicznie odcięła się od jej wpisu. Kurdej-Szatan nie jest też widoczna w nowej kampanii świątecznej firmy. Aktorka zniknie też z serialu „M jak miłość”, o czym poinformował sam prezes TVP Jacek Kurski.

Obrona polskiej granicy pokazuje, jak cenna jest praca polskich służb i wojska. W Telewizji Polskiej nie może być miejsca dla osób, które szkalując i wyzywając obrońców naszych granic, same postawiły się poza wspólnotą aksjologiczną Polaków – napisał Kurski 9 listopada na Twitterze. Dodał, że Kurdej-Szatan nie będzie już występować w TVP, ostatni, już nagrany, odcinek z jej udziałem, zostanie wyemitowany 6 grudnia. Nie pomogły publiczne przeprosiny aktorki.

Kurdej-Szatan dołącza do całej listy gwiazd, które „podpadły” Jackowi Kurskiemu, przez co nie ma dla nich miejsca w ramówce TVP. Na liście znajduje się m.in. Krystyna Janda.

Dzwonił do mnie jeden z szefów TVP. Powiedział: »Pani nic u nas nie zrobi«. Przyjęłam do wiadomości. Ale tu chodzi o coś więcej – o programowy zapis, wycinkę całych obszarów kultury – mówiła Janda w rozmowie z Tadeuszem Sobolewskim. Taki sam los spotkał też Andrzeja Wajdę, o czym też wspominała Krystyna Janda.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie