Polityka i Społeczeństwo

Kurator Nowak przedstawiła swoją listę niepożądanych organizacji. Nie uwierzycie, co na niej jest

Screen/ YouTube/ Radio Maryja

Kurator Barbara Nowak przedstawiła swoją „czarną listę” niepożądanych organizacji. Znajdują się na niej np. Centrum Żydowskie w Oświęcimiu czy Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego.

Barbara Nowak powiedziała na antenie Radia Zet, że ma wiedzę o 400 przypadkach zajęć rzekomo prowadzonych w szkołach przez organizację pozarządowe bez wiedzy rodziców. Posłowie KO postanowili więc przeprowadzić w małopolskim kuratorium kontrolę poselską, by dowiedzieć się, skąd pani kurator ma tę wiedzę. Okazało się, że doniesienia pochodzą z raportu Ordo Iuris i zgłoszeń stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci. W odpowiedzi na pytania posłów Nowak przedstawiła też swoje listy niepożądanych organizacji.

Pani Kurator Nowak przedstawiła listę organizacji, stowarzyszeń i fundacji, rzekomo „realizujących strategie stopniowej destrukcji norm społecznych” mających na celu „zamierzoną seksualizację pod pozorem edukacji” (cytat z listy załączonej przez panią kurator) – czytamy w komunikacie prasowym udostępnionym przez posłankę Krystynę Szumilas. Okazało się, że owa „czarna lista” została sporządzona na podstawie materiałów Ordo Iuris i stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci, którego prezeska zasłynęła z nazwania szczepionek na COVID-19 „pseudoszczepiorkami”, a samych szczepień – „eksperymentami medycznymi”.

Na „czarnej liście” znajdują się takie organizacje, jak… Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego, Centrum Żydowskie w Oświęcimiu, Centrum Edukacji Obywatelskiej czy Stowarzyszenie Romów w Polsce. Wygląda na to, że kurator po prostu przekopiowała listy Ordo Iuris i Stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci bez większej refleksji. Czyżby to był przedsmak Lex Czarnek w praktyce?

Czytaj także:

A jednak? Zwiększyły się szanse Kaczyńskiego na zawarcie nowej koalicji

Katolicka organizacja cofa środki dla bezdomnych. Nie uwierzycie, z jakiego powodu!

Kaczyński znalazł już następcę Morawieckiego. To ON poprowadzi PiS do zwycięstwa w wyborach?

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie