Polityka i Społeczeństwo

Kulisy rozpadu Rady Medycznej. TO zdecydowało o odejściu aż 13 jej członków

Z Rady Medycznej odeszło aż 13 z 17 członków. Dlaczego? Twierdzą oni, że „obserwowali narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków rządu lub urzędników państwowych”.

Eksperci odchodzą z Rady Medycznej

W piątek 14 stycznia dowiedzieliśmy się, że aż 13 z 17 członków odeszło z Rady Medycznej przy premierze. Skąd te odejścia? W poniedziałkowym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej” zacytowano nieoficjalne cytaty ekspertów, którzy złożyli swoje rezygnacje.

Nie chcemy autoryzować kolejnych zgonów – takie słowa mieli ponoć najczęściej słyszeć od nich dziennikarze „DGP”.

Dodają, że poziom manipulacji ze strony rządu w kwestii walki z pandemią był za wysoki. Działania PR-owe w zamian za ludzkie życie, hipokryzja, brak sprawczości – to lista zarzutów. Jeden z naszych rozmówców mówi, że dla niego kroplą, która przelała czarę goryczy, była sytuacja, w której premier, dziękując za wszystkie rady, przyznał wprost, że on i minister by się chętnie do nich stosowali, ale… nie mogą

– dodaje gazeta.

Konflikt narastał

Ponoć konflikt na linii rząd-Rada Medyczna narastał od miesięcy. Eksperci podobno spierali się z przedstawicielami rządu, którzy ignorowali ich rekomendacje. Do tej masowej rezygnacji bezpośrednio przyczynić miały się natomiast zwłaszcza ostatnie wydarzenia wokół małopolskiej kurator Barbary Nowak.

Coraz więcej faktów przemawia za tym, że to, co dzieje się w sferze pandemii, ma charakter polityczny. Z pewnością pandemia w końcu wygaśnie, ale pytanie, jakie powinni zadawać sobie rządzący brzmi: jaką cenę wcześniej przyjdzie nam zapłaci (i to w wielu wymiarach).

Źródło: DGP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie