Polityka i Społeczeństwo

Kukizowi znów się dostało. Tym razem z przyjaciela PiS kpi prawdziwa legenda

Jacek Fedorowicz to były prowadzący kultowego „Dziennika Telewizyjnego” w TVP. Był to program satyryczny, w którym jego twórcy żartowali z polityków i polityki. Teraz ten znany emerytowany dziennikarz i aktor wrócił w pełnej krasie i zakpił z Pawła Kukiza. Do sieci wrzucił krótkie video pt. „Kursy walut”.

Fedorowicz kpi z Kukiza

Były prowadzący „Dziennika Telewizyjnego” w TVP w klipie wylicza, ile wynoszą kursy walut: – Rynkowe kursy walut w czwartek, 12 sierpnia (…).

Jedno euro kosztuje 4,57 zł, za dolara zapłacimy 3,9 zł, jeden frank szwajcarski kosztuje 4,23 zł, a jeden poseł polski 90 tys. zł. To jest rzadko notowana zwyżka, bo jeszcze kilka dni temu za posła dawano zaledwie 40 tys. zł.

To oczywiście nawiązaniu do przegłosowanych podwyżek dla polityków. Potem było jeszcze dowcipniej.

Analitycy przewidują dalszy gwałtowny wzrost kursu posła polskiego w skupie. Są przekonani, że zdesperowani inwestorzy z domu maklerskiego Kaczyński-Terlecki już w najbliższym czasie będą oferowali kwoty trzycyfrowe. Jeszcze nigdy poseł polski nie stał tak wysoko, co oczywiście jest przestrogą dla drobnych ciułaczy, że spadek kursu, który prędzej czy później nastąpi, będzie gwałtowny i bolesny – dodał Fedorowicz.

Cios w Kukiza

Następnie były dziennikarz postanowił uderzyć bezpośrednio w Pawła Kukiza.

Jest powiedzenie „pecunia non olet – pieniądz nie śmierdzi. W wypadku funta brytyjskiego czy korony szwedzkiej to powiedzenie się sprawdza. W przypadku posła polskiego też, ale z zastrzeżeniem: nie śmierdzi, ale tylko dopóki się nie sprzeda, jak się sprzeda, to cuchnie jak zepsute ciasteczka, po angielsku cookies – zażartował.

Nawiązał tym do współpracy Kukiza z PiS, jaką ten muzyk i poseł w jednym podjął w czasie ostatniego posiedzenia Sejmu. To dzięki Kukizowcom przegłosowano lex TVN, kontrowersyjną ustawę medialną, która może uderzyć w niechętną rządowi stację TV.

Źródło: Youtube

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie