Polityka i Społeczeństwo

Kukiz’15 ponownie gra na rękę PiS? Poseł formacji muzyka posunął się o krok za daleko

Posłowie Kukiz’15 pokazali ponownie, że dla osiągnięcia politycznych punktów nie zawahają się wspierać skandalicznych praktyk PiS. Tym razem poseł formacji postanowił włączyć się w nagonkę na Rzecznika Praw Obywatelskich. Tomasz Rzymkowski nie tylko skrytykował RPO za punktowanie propagandowo-pokazowych działań policji, ale posunął się krok dalej, oczekując odwołania rzecznika:

“Rejestrowanie służy temu, by chronić godność i prawa obywatelskie. W tak bulwersującej sprawie RPO zachował się kuriozalnie i jestem zwolennikiem, by odwołać rzecznika, zanim jeszcze ta kadencja się skończy”.

Tak poseł skomentował środowe oświadczenie Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur dotyczące zatrzymania Jakuba A., oskarżonego o zamordowanie 10-letniej Kristiny z Mrowin. Rzecznik Praw Obywatelskich, działając w imieniu KMPT wyraził w środę “głębokie zaniepokojenie sposobem zatrzymania i traktowania przez Policję mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 10-latki”.

Tymi słowami poseł pokazał, że pełni dla PiS rolę przysłowiowego pożytecznego idioty. Patryk Jaki bowiem również puścił oko do elektoratu, że jego zdaniem Adam Bodnar zasługuje na odwołanie, jednak polityk nie odważył się zasugerować przejścia od słów do czynów, mówiąc o poszanowaniu kadencji RPO.

Argumentacja posła Rzymkowskiego przyprawia zaś o zawrót głowy, ponieważ problemem okazuje się w zasadzie to, że Rzecznik Praw Obywatelskich ma czelność stawać po stronie mniejszości w walce o równe prawa z większością:

“Oświadczenie Bodnara przykrywa wielki sukces policji, o tym dziś nie mówimy, bo mówimy o kolejnym incydencie z udziałem RPO. Zabiera głos tam, gdzie inni nie zabierali, dosyć specyficznie sprawuje swój urząd, nawet na tle innych Ombudsmanów, zastępuje prokuratora. Masowo polska opinia publiczna jest atakowana przez rozmaite hałaśliwe mniejszości, myślę tu o znieważeniu uczuć religijnych, nie słyszałem tu Adama Bodnara, żeby zabierał głos”.

Tym samym widać wyraźnie, że RPO zdaniem posła nie powinien psuć dobrego samopoczucia większości społeczeństwa błahostkami o problemach z prawami człowieka. Dla polityka problemem jest zniszczenie medialnego show policji, które przecież było właśnie tą formą poniżenia, która byłaby w kraju szanującym godność i wolność człowieka niepotrzebna. Politycy Kukiz’15 mają jednak specyficzne podejście do deklarowanej na każdym kroku obrony wolności. Ta ostatnia zamyka się bowiem w swobodzie stylu życia, który aprobują, nie widząc równocześnie nic złego w naruszaniu jej u ludzi, którzy reprezentują inne wartości. Pamiętajmy bowiem, że zabójca 10 latki w momencie aresztowania nie przyznał się jeszcze do winy, zatem stosowało się wobec niego domniemanie niewinności, a policja, resort Ziobry i prorządowe media zafundowały nam medialną ustawkę na użytek tłumów zamiast sprawiedliwego procesu. Brutalność i brak poszanowania godności przestępców może podobać  się milionom Polaków, ale sprawdza się tylko do momentu popełnienia pomyłki. Wszyscy przypomnijmy sobie sprawę niesłusznie skazanego Tomasza Komendy. Wszyscy tak chętnie przyklaskujący dziś akcji policji z równie dziką satysfakcją oklaskiwaliby wyrok dla Komendy. Kukiz’15 i PiS reprezentują bowiem dziś mentalność faryzeuszy z wielkopiątkowej ewangelii, gdzie nie liczy się prawda, godność i sprawiedliwość, ale prywatne interesy elit, dla których niczym było zmiażdżenie jednego człowieka. Tym razem padło prawdopodobnie na winnego, ale następnym razem surowa ręka władzy może zgotować kolejnej niewinnej osobie los Tomasza Komendy. Z tego powodu właśnie istnieje Rzecznik Praw Obywatelskich, aby zabierać głos tam, gdzie nikt inny nie ma odwagi i zmywać fałszywe uśmiechy z twarzy oficjeli, którzy próbują nadużywać władzy kosztem obywatela.

Źródło: RP, dorzeczy.pl

fot. Wikimedia

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie