Polityka i Społeczeństwo

Kukiz’15 na równi pochyłej. Muzyk oszukał swoich wyborców?

Kukiz'15 na równi pochyłej. Muzyk oszukał swoich wyborców?
fot. flickr/Sejm RP

Paweł Kukiz szedł do wyborów w 2015 roku z takimi hasłami jak walka z systemem, czy z partiokracją. Znany muzyk chciał zmian w sposobie sprawowania władzy, wzmocnienia roli referendum, a także odejścia od finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Kukiz’15 miał być merytoryczną opozycją antysystemową. Analizując jednak poczynania ugrupowania przez ostatnie dwa lata Kukiz częściej był podnóżkiem Prawa i Sprawiedliwości, niż merytoryczną opozycją. Nie przez przypadek ugrupowanie to nazywane jest przez media narodowe tzw. umiarkowaną opozycją, w przeciwieństwie do tej złej, totalnej. Raz po raz jego ugrupowanie głosowało w Sejmie ręka w rękę z dobrą zmianą.

Najnowszy przykład łączenia sił z Kaczyńskim miał miejsce całkiem niedawno, gdy Kukizowcy wraz z PiSem chcieli odwołania Adama Bodnara ze stanowiska rzecznika praw obywatelskich. 

Nie to wydarzenie przykuło jednak uwagę opinii publicznej. Dużo większym zainteresowaniem cieszy się fakt politycznego transferu dwóch posłanek, które odeszły z klubu Kukiz’15, by założyć koło poselskie Republikanie. W lutym 2017 posłanka Anna Siarkowska odchodząc od Kukiza zarzekała, że do PiS na pewno nie trafi, gdyż z partiami politycznymi jej nie po drodze. Nie ma to jak sobie robić z gęby cholewę…

 

 

 

Siarkowska to nie jedyny transfer pośredni z klubu Kukiza do Prawa i Sprawiedliwości. W ślad za nią podążyła jej koleżanka. Małgorzata Janowska. Obie panie przeszły co prawda póki co do klubu parlamentarnego PiS, przebąkując coś o stworzeniu własnej partii, która miałaby działać na łonie zjednoczonej prawicy.

Trzeba przyznać, że byłe posłanki Kukiza kierują się żelazną logiką. Przystępują do klubu PiS, mówią o założeniu własnej partii, a wszystko to w ramach walki z systemem i partiokracją.

W nagrodę za swoje dobre sprawowanie Siarkowska dostąpiła ogromnego zaszczytu. Mianowicie była posłanka Kukiza została wczoraj zaproszona do programu “Gość Wiadomości”.

Ciekawe tylko, kiedy do wyborców Kukiza dotrze, że biorą udział w jednej wielkiej ściemie. Bo jak inaczej nazwać sytuację, w której osoby dostają się do Sejmu z list Kukiza, żeby następnie przejść do PiS?

Wygląda na to, że ugrupowanie to jest tak antysystemowe i chętne do walki z partiokracją, jak Jarosław Kaczyński jest chętny do zaproszenia Donalda Tuska do siebie na nadchodzące powoli święta…

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie