Polityka i Społeczeństwo

Kukiz został nagrany! Teraz wiemy, co myśli o Kurskim, układzie z PiS i kupowaniu głosów przez Kaczyńskiego

Całe państwo praktycznie i układ wisi na moich trzech głosach – mówi Paweł Kukiz na nagraniu, które opublikowano w programie „Czarno na białym” TVN24. Rozmowę z rockmanem nagrał były działacz Kukiz’15 Artur Groc.

Fragmenty nagrania rozmowy Pawła Kukiza i Artura Groca ujawniono w programie „Czarno na białym” na antenie TVN24. Na taśmach pojawiają się wątki m.in. głosowania w sprawie Lex TVN z sierpnia 2021 roku, które zakończyło się reasumpcją. Kukiz opowiada też o swojej umowie z PiS. Jak zapewnia, zaczął współpracę z partią Kaczyńskiego, by zrealizować swoje projekty. Rockman ocenia, że cała większość PiS jest zależna od jego głosów.

Całe państwo praktycznie i układ wisi na moich trzech głosach – twierdzi na nagraniu. Rockman mówi też, że Kaczyński dla utrzymania większości kupuje głosy, a działaczy PiS nazywa „jumami”.

Cóż mu może szkodzić zmiana ordynacji wyborczej wtedy, kiedy on nie będzie potrzebował bezpośrednio tych instrumentów władzy, jakie posiada w tej chwili, koniecznych w tej czynnej polityce, żeby k…a można było tę władzę w tym systemie autorytarnym sprawować? – mówi Kukiz o Jarosławie Kaczyńskim.

“Możliwość kupienia innej trójki”

Jednym z tematów rozmowy jest wspomniane posiedzenie Sejmu z 11 sierpnia 2021 roku, gdy procedowano Lex TVN. Kukiz i jego ludzie początkowo zagłosowali z opozycją za odroczeniem obrad do września.

Jak zobaczyłem, że to k…a jest wrzesień, to mi się k…a nogi ugięły, bo każdy dzień, rozumiesz, przesuwający z posiedzenia na posiedzenie inne tam jakby sprawy, to jest dla mnie k…a możliwość kupienia przez Kaczyńskiego jakiejś innej trójki. K…a rozumiesz? – relacjonuje Kukiz w rozmowie z Grocem. Jak pamiętamy, potem nastąpiła przerwa, a następnie kukizowcy zagłosowali wraz z PiS. Na Kukiza wylała się fala krytyki.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie