Polityka i Społeczeństwo

Kukiz zmądrzał? Ta deklaracja muzyka może mocno wkurzyć Kaczyńskiego

Czy zmieniona przez część opozycji taktyka w sprawie odwołania Elżbiety Witek przyniesie sukces? Paweł Kukiz potwierdza warunki stawiane PiS-owi.

Kilka dni temu “Gazeta Wyborcza” napisała, że rozmowy w sprawie odwołania Elżbiety Witek znalazły się w martwym punkcie. W rozmowach na temat wotum nieufności wobec marszałek Sejmu uczestniczy także Konfederacja, która przy okazji chce załatwić poparcie dla swoich spraw programowych związanych m.in. z ewentualnymi ograniczeniami dla osób niezaszczepionych. To nie za bardzo przypadło do gustu pozostałym zainteresowanym, ale według informacji gazety, mediacji podjął się lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Bez Pawła Kukiza i trójki posłów z którymi współpracuje, odwołanie Elżbiety Witek teoretycznie jest niemożliwe. Im więcej szabel, tym większe szanse powodzenia wniosku. Paweł Kukiz był ostatnio gościem Radia Wrocław, gdzie zastrzegł, że jeżeli PiS do końca roku nie pomoże mu przepchnąć m.in ustawy antysitwowej czy ustawy o sędziach pokoju, to przestanie podnosić rękę razem z partią władzy. 

Słowa Pawła Kukiza stały się asumptem do zmiany przez część opozycji taktyki przyjętej przy wniosku o odsunięcie od sejmowej władzy Elżbiety Witek. – KO chce poczekać ze złożeniem wniosku o odwołanie marszałek. Będziemy szachować PiS. Może Kukiz się nawróci – mówił “Wyborczej” jeden z liderów PO.

W dzisiejszej rozmowie z Polską Agencją Prasową podkreśla, że największym priorytetem dla niego jest ustawa antykorupcyjna – Jeśli na najbliższym Sejmie nie będzie uchwalona nasza ustawa antykorupcyjna, to nie będziemy głosować tak jak Prawo i Sprawiedliwość – potwierdza swoje groźby z rozmowy w Radiu Wrocław. Tym samym wzięcie na przeczekanie przez część opozycji Pawła Kukiza może mieć sens.

Układ Pawła Kukiza z Jarosławem Kaczyńskim obejmuje wspólne głosowanie w sprawach personalnych oraz pomaganie sobie przy uchwalaniu ustaw. W przypadku PiS-u chodzi o ustawy wywodzące się z “Polskiego ładu”. Zgodnie ze wstępnym harmonogramem Sejmu, 15 września od godziny 16 posłowie zajmą się sprawozdaniem komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw, czyli projektem ustawy antykorupcyjnej autorstwa Kukiz’15.

Źródło: TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie