Polityka i Społeczeństwo

Kukiz żali się na upartyjnienie spółek. Zapomniał z jaką partią współpracuje?

W nieco rzewnym wpisie na jedynym z portali społecznościowych, były muzyk Paweł Kukiz postanowił napiętnować fakt, iż nie wszystkie Porozumienia Sierpniowe zostały do dziś zrealizowane.

Kukiz płacze nad upartyjnieniem państwowych spółek

Były muzyk zwraca uwagę na postulat dwunasty Porozumień Sierpniowych, który dotyczył obsady państwowych przedsiębiorstw fachowcami, nie zaś osobami z partyjnego nadania. Istotnie, postulat ten nigdy nie został należycie wykonany – żadnej władzy jakoś szczególnie na tym nie zależało. Paweł Kukiz po raz kolejny okazuje się jednak bezwstydnym hipokrytą, ponieważ współpracuje z formacją, która upartyjnia i okrada spółki Skarbu Państwa na skalę niewidzianą po przemianach roku `89.

Kaczyński płaci za lojalność polityczną posadami w państwowych spółkach

Od jesieni 2015 r., gdy Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, obsada stanowisk w państwowych firmach przez partyjnych nominatów oraz osoby z nimi powiązane nie jest wypadkiem przy pracy – jest jednym z narzędzi utrzymywania parlamentarnej większości, dyscyplinowania niezadowolonych i nagradzania lojalnych. Politycy PiS nie ukrywają, że lukratywne posady na państwowym mają zabezpieczyć ich finansowo już na czas po utracie władzy, aby nie zaznali głodu i nie zostali bezdomnymi, jak Stanisław Karczewski, który po utracie fotela Marszałka Senatu w 2019 r. musiał wyprowadzić się z rządowej willi. Otrzeć łez nie pomógł nawet jego portret namalowany za kilka tysięcy złotych na koszt Kancelarii Senatu.

Kukiz próbuje wrócić do przestrzeni publicznej po swoim udziale w zamachu na TVN

Nie ma wątpliwości, że dzisiejsze wynurzenia Pawła Kukiza w mediach społecznościowych oraz następne, które nastąpią zapewne niebawem, są swego rodzaju balonem próbnym. Kukiz sprawdza w ten sposób czy już może zacząć rozmawiać z ludźmi i czy nie dostanie od nich w twarz. Dostał bowiem potworny łomot i choć w pełni nań zasłużył, był zmasowaną krytyką zupełnie zaskoczony.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie