Polityka i Społeczeństwo

Kukiz użył Pawła Adamowicza jako swojej tarczy. Żona byłego prezydenta Gdańska nie wytrzymała

Paweł Kukiz spotkał się z falą krytyki, która była tak mocna, że odwołał swoje wizyty w Polsacie News i TVN24. Tarczą stał się dla niego Paweł Adamowicz.

W środę polską polityką wstrząsnął skandal. Sejm przegłosował wniosek Władysława Kosiniaka-Kamysza o odroczenie obrad do 2 września. Partia władzy doszła do wniosku, że tak nie może być i zarządziła reasumpcję głosowania które wygrała. Potem przegłosowano “lex TVN”.

W połamaniu zasad parlamentaryzmu uczestniczył Paweł Kukiz ze swoimi koleżkami. W ponownym głosowaniu w sprawie odroczenia obrad Sejmu trzech posłów Kukiz’15 zmieniło zdanie i zagłosowało razem z Prawem i Sprawiedliwością.

Paweł Adamowicz

Kukizowi rynsztokowcy spotkali się w internecie z falą krytyki, która w szczególności dotknęła Pawła Kukiza. Można polemizować, czy mamy do czynienia z hejtem, czy reakcją obronną społeczeństwa, któremu chce się zabrać cześć fundamentów demokracji. Trzeba jednak przyznać, że niezadowolenie obywatelskie jest potężne. Specjaliści od internetu mówią, że jeszcze czegoś takiego nie widzieli.

Uderzenie w muzyka było tak mocne, że odwołał wizyty w Polsacie News i TVN24. Potem wziął sobie za tarczę, zamordowanego podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Paweł Kukiz zaczął opowiadać, że hejt jaki się na niego wylał jest znacznie większy, niż ten z którym się spotkał Paweł Adamowicz. Prezydent Gdańska był regularnie atakowany przez telewizję z nazwy publiczną.

Magdalena Adamowicz

Porównywanie się do Kukiza do bestialsko zabitego prezydenta Gdańska jest tak po ludzku niegodziwe. Nie ta liga, nie ten rozmiar kapelusza. W bardzo mocnych słowach zareagowała na to Magdalena Adamowicz, wdowa po Pawle Adamowiczu.

Panie Kukiz, niech Pan nie wyciera sobie gęby moim mężem, bo stoi Pan teraz tam, gdzie stali i stoją inspiratorzy Jego morderstwa – napisała na Twitterze.

https://twitter.com/Adamowicz_Magda/status/1426108346571108354

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie