Kukiz obiektem kpin! Byli koledzy ze sceny nagrali o nim piosenkę. TAK zareagował rockman

Paweł Kwaśny i inni byli współpracownicy Pawła Kukiza z zespołu Piersi stworzyli nowy projekt o nazwie Latające Biustonosze. W swojej nowej piosence kpią z byłego kolegi.

Latające Biustonosze

Latające Biustonosze to projekt, który w założeniu ma być hołdem dla zespołu Piersi. Trudno jednak mówić o hołdzie w przypadku Pawła Kukiza. Grupa nagrała bowiem piosenkę „Świenty Paweł”.

To utwór, w którym krytykują byłego wokalistę Piersi.

– To bardziej apel do ludzi, by nie wybierali złych dróg. Paweł Kukiz mógł wiele zmieniać pozostając na scenie muzycznej. Wejście w politykę przyniosło rozczarowanie. Co mówię z bólem serca, bo chowałem się na jego muzyce – powiedział portalowi O! Polska Paweł Kwaśny, założyciel projektu. – Mało artystów decyduje się na pisanie piosenek o politycznym wymiarze, mówiąc wprost jak jest. My zaś uznaliśmy, że właśnie tak trzeba zrobić. W satyrycznym ujęciu podejmujemy tematy poważne. Niczym Paweł Kukiz i Piersi sprzed lat – dodał.

W projekcie biorą też udział: Krzysztof Imiołczyk (klawisze), Wojciech Cieślak (gitara), Janusz Lizoń (bas) i Kacper Kryjom (perkusja).

Paweł Kukiz o piosence

Utwór nie pozostał niezauważony przez Kukiza. Rockman skomentował piosenkę.

– W piosence pada pytanie „Gdzie te JOW-y”. Ano w programie Prawa i Sprawiedliwości. To mój kluczowy postulat z 2015 roku, o realizację którego nieprzerwanie zabiegam. PiS był jedyną formacją, która była skłonna wpisać JOW-y w swój program. I stąd przede wszystkim nasza współpraca. (…) Podobnie ma się sytuacja z tymi 30 monetami, za które miałem sprzedać duszę. Koledzy wiedzą, że na występach zarabiałem kilkakrotnie więcej, niż w Sejmie, więc nie rozumiem skąd taka ich ‘poetyka’ i konfabulacja” – powiedział mediom.

Walka o nazwa

Warto dodać, że Kukiz walczył z kolegami o prawo do nazwy Piersi. Jego byli kompani zaprosili do współpracy Adama Asanova. Razem wylansowali przebój „Bałkanica”.

W 2015 roku Kukiz i Rafał „Jezioro” Jezierski złożyli w sądzie pozew o ustalenie prawa do nazwy zespołu. Za tym poszło zabezpieczenie powództwa zakazujące muzykom obecnego składu wydania płyty pod nazwą Piersi.

W 2016 r. sąd oddalił powództwo Kukiza. Następnie Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podtrzymał wyrok pierwszej instancji w sprawie  sporu. Oznacza to, że muzycy mogą posługiwać się nazwą Persi.

Źródło: O! Polska, Youtube, Interia

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

5 Odpowiedzi na Kukiz obiektem kpin! Byli koledzy ze sceny nagrali o nim piosenkę. TAK zareagował rockman

  1. Smiechoo pisze:

    No cóż. Śmiejecie się z oglądających tvpis a sami jesteście zmanipulowani przez TVN. Nawet nie chce się Wam sprawdzić pochodzenia używanego pod adresem Kukiza cytatu a co dopiero innych rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *