Polityka i Społeczeństwo

Kukiz grozi Kaczyńskiemu? “Tych moich trzech posłów decyduje, czy PiS sprawuje władzę”

Paweł Kukiz grozi PiS-owi? – Gdyby opozycja była gotowa do przejęcia władzy, to dawno powinni się ze mną kontaktować, bo tych moich trzech posłów decyduje, czy PiS sprawuje władzę, czy nie będzie sprawował władzy! – mówił „Super Expressowi”.

Kukiz ma dość PiS-u?

Od pewnego czasu zaczęto plotkować o tym, że w czasie kolejnych wyborów do Sejmu Paweł Kukiz pojawi się na liście PiS. Czy to prawda? Najbardziej zainteresowany twierdzi, że nic nie jest pewne.

Nie wiem, czy w ogóle będę startował w tych najbliższych wyborach. A jeśli tak, to jest mi obojętne, z kim. Moja dzisiejsza współpraca z PiS bynajmniej nie jest powodowana nadzieją na dostanie się na ich listy – stwierdził Paweł Kukiz. – Jeśli PiS będzie spełniał warunki naszej umowy i jeśli taką propozycję od prezesa Kaczyńskiego otrzymam, to wtedy będę ją rozważał. Jednak warunkiem ewentualnego startu do Sejmu w kolejnej kadencji będzie wpisanie przez partię, z której listy miałbym startować, postulatów Kukiz’15 – dodał.

Na zarzuty niektórych członków PiS, że Kukiz jest nieodpowiedzialny, ten odpowiada: – Jeśli byłbym nieodpowiedzialny, to teraz albo opuściłbym Sejm, albo ja i moi posłowie przestalibyśmy głosować z PiS-em i byłyby przyśpieszone wybory.

Większość w Sejmie wisi na włosku… Kukiza?

Choć z dawnej potęgi ruchu Kukiza nie pozostało wiele, rockmen jest ważną częścią Sejmu.

Rząd niejako „wisi na Kukizie”. A jest on tanim głosem, by utrzymać stabilność – nie wymagał powołania nowego ministerstwa jak w przypadku republikanów z Bortniczukiem i Mejzą na czele. I dobrze, że są takie „kukizy”, gdyż dzięki temu jest w polityce cień stabilności – twierdzi politolog prof. Kazimierz Kik, który rozmawiał z se.pl.

Może więc to porozumienie się opozycji z byłym kandydatem na prezydenta jest kluczem do zmiany władzy? Jak na razie jednak PO i inne partie opozycyjne podchodzą do tego z rezerwą.

Źródło: se.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie