Polityka i Społeczeństwo

Kukiz czeka na benefity za współpracę z PiS. Rockman chce spotkać się z prezydentem Dudą

Paweł Kukiz przechodzi do ofensywy. Sojusznik PiS chce wreszcie mieć coś ze współpracy z partią rządzącą. Rockman planuje spotkać się z Andrzejem Dudą, by porozmawiać o projekcie, na którym najbardziej mu zależy.

Paweł Kukiz zamierza spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą. Tematem rozmowy ma być projekt ustawy o sędziach pokoju – to oczko w głowie rockmana.

Chodzi o to, by wprowadzić instytucję sędziów pokoju, którzy orzekaliby w drobnych sprawach karnych i sprawach o wykroczenia. Powoływani byliby jednorazowo na sześcioletnią kadencję w wyborach powszechnych. Kukiz chce, by ustawa została skierowana do Sejmu. O tym właśnie ma rozmawiać z prezydentem na spotkaniu, którego data nie jest jeszcze znana. Rockman miał poprosić o spotkanie w najbliższym czasie.

Poprosiłem o spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, możliwe że dojdzie do niego w przyszłym tygodniu – mówi Kukiz, cytowany przez WP.

Pan prezydent jest w Nowym Jorku, natychmiast jak wyląduje, będę z nim o tym rozmawiał – skomentował szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

Drugi ważny dla Kukiza projekt, który chciałby omówić z prezydentem, to zmiana ustawy o obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej.

Chcemy, aby w ustawie zapisać możliwość zdigitalizowania zbierania podpisów. Obecnie przy RODO zebranie 100 tysięcy podpisów jest bardzo trudne – mówi Kukiz. Rockam planuje, by to projekt tej ustawy wyszedł z kancelarii prezydenta.

Kukiz najwyraźniej wreszcie chce zbierać benefity sojuszu z PiS. Już 17 września Sejm uchwalił proponowana przez niego ustawę antykorupcyjną. Większość sejmowa sprytnie odrzuciła jednak poprawkę zgłoszoną przez opozycję, by zapisy ustawy weszły w życie już od początku przyszłego roku. Tym samym zakaz pracy parlamentarzystów i samorządowców w spółkach z co najmniej 10 procentowym udziałem skarbu państwa lub samorządu będzie obowiązywał dopiero od przyszłej kadencji.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie