Po godzinach

Kuba Wojewódzki przeprasza Kaczyńskiego! Czy to efekt wyroku sądu czy może coś poważniejszego?

kuba wojewódzki
YouTube/ tvnpl

W sieci pojawiły się przeprosiny Kuby Wojewódzkiego. Znany showman i dziennikarz TVN napisał, że mylił się co do Jarosława Kaczyńskiego. O co chodzi?

Wojewódzki przeprasza prezesa PiS

Kuba Wojewódzki nie jest zwolennikiem PiS. Teraz dał temu wyraz w swoim rocznym poście, jaki zamieścił na Facebooku.

Odniósł się w nim do bieżącej sytuacji pandemicznej.

Wojewódzki nieoczekiwanie przyznał rację tym, którzy głosują na PiS. O co mu chodziło? Napisał, że Jarosław Kaczyński rzeczywiście jest “wizjonerem” i zdobył się na “mistrzowskie zagranie”.

“Chciałem osobiście przeprosić wszystkich głosujących na PiS. Mieliście rację” – zaczyna swój wpis gwiazdor. Potem dodał:

“Wasz przywódca to wizjoner i człowiek niezwykły. Likwidować swój własny elektorat w obawie przed utratą elektoratu to zagranie mistrzowskie. Czuwaj”.

Zmiana strategii

I faktycznie, rząd PiS zmienił swoją strategię walki z pandemią. O ile jeszcze rok temu wprowadzał ograniczenia pandemiczne, tak dziś zachowuje się, jakby koronawirusa należało już traktować jak każdą inną chorobę. Bierze się to z pewnością z politycznej kalkulacji.

Dziennikarze krytyczni PiS-owi sugerują, że partia nie kieruje się zdrowym rozsądkiem, ale sondażami, z których wyszło jej, że jej zwolennicy nie chcą obostrzeń dot. COVID-19.

Która strategia związana z walką z pandemią jest słuszna? Mimo pozorów debata na ten temat nie została zakończona. Nie zmienia to jednak faktu, że koronawirus jest groźny głównie dla osób starszych. Z badań wynika, że głównie takie osoby głosują na PiS. Ironia Wojewódzkiego jest więc na miejscu…

Źródło: Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie